TK před Frankfurtem: Preferuji, aby odpočíval, zdůvodnil Emery absenci Özila. Chce rotovat

Ve středu večer se Unai Emery posadil před novináře ve Frankfurtu. Poprvé v sezóně ho čekala předzápasová tisková konferenci evropské soutěže, před níž odpovídal:

na výběr týmu…
Čeká nás hodně zápasů. Chci využít různé hráče a také rotovat základní jedenáctku. Na čtvrtek máme devatenáct hráčů, Sokratis a Mesut budou odpočívat. (Do Frankfurtu odcestovali také Mustafi, Holding a Smith Rowe – pozn. překl.)

na to, proč Mesut odpočívá…
Po nedělním zápase preferuji, aby pro tento duel odpočíval, trénoval a byl připravený na neděli. V ten den nás bude čekat další zápas. Hrál v neděli. Nyní se soustředěním na čtvrtek, výběr úvodní jedenáctky. Rozhodl jsem se, kdo bude nejlepší variantou, a také, kdo nebude v sestavě. Jsou to Sokratis a Mesut.

na to, zda fyzické pojetí Frankfurtu je důvodem jeho absence…
V neděli hrál svůj první zápas, fyzicky se mu dařilo dobře, nabídl nám své kvality. Jeho úvodní minuty v této sezóně byly dobré, nyní nám bude moci pomáhat, ne však ve čtvrtek. V neděli máme další zápas. Přemýšlíme nad určitou rotací úvodní jedenáctky.

na to, zda Mesut neodcestoval kvůli tomu, že se hraje v Německu…
Ne.

Podle Johna Crosse je vynechání Özila z bezpečnostních důvodů.

na to, zda hráči měli v průběhu týdne týmovou večeři…
Ano, před zápasem se pro ni rozhodli. Po zápase jsme byli zklamaní, ale rozhodli jsme se pokračovat, a být jednotní. Hráči jsou sami zodpovědní za to, jak využijí svůj čas mimo práci. Pro mě je to perfektní.

na to, kdy jmenuje skupinu kapitánů…
Po neděli jsme se soustředil na to, abych s hráči mluvil o zápase a tréninku. Dnes (ve středu – pozn. překl.) plánujeme náš další zápas. Navrhnu je další týden, po úterním zápase.

na to, zda se jedná o nejtěžší zápas ve skupině…
Ano. Na tuto soutěž jsme natěšeni, začínáme ji ve čtvrtek. Budeme hrát se soupeřem, který loni prohrál v semifinále na penalty proti Chelsea. Začínat proti nim je těžké, ale těšíme se, až soutěž začne. Pro tuto sezónu na ni máme dobré pocity. Loni jsme hráli finále, letos se jedná o novou výzvu.

na to, jak přistoupí k zápasu…
K tomu, abychom se poučili, je potřebné mít analýzu toho, jak se můžeme zlepšit, jak můžeme napravit naše sebevědomí, jak začít a kontrolovat zápas, co dělat s míčem. V neděli jsme toho skutečně potřebovali více, tak jsme to chtěli. Udělali jsme nějaké chyby, obdrželi góly. Mluvili jsme spolu o tom, v úterý a ve středu pracovali, jak hrát ve čtvrtek. Frankfurt obvykle velmi vysoko napadá, disponuje velice rychlými hráč okolo svých soupeřů. Abychom byli lepší, tak potřebujeme zlepšit chyby, které jsme provedli v neděli. Na hřišti zároveň chceme dosáhnout toho, jak rozbít presink. Poté budeme chtít kontrolovat hru s míčem na kopačkách a jeho držením. Zvládli jsme to tak v neděli v prvním poločase, ve druhém již nikoliv. Ve čtvrtek máme před sebou další výzvu, jak vylepšit naše držení míče, kontrolu, schopnost rozbít presink. Také to, jak hrát dlouhé míče, ve finální třetině zvládnout nějaké akce, získat balón, skórovat a vyhrát. Ve čtvrtek je další výzva, abychom ukázali, že se od neděle můžeme zlepšit.

Vinai Venkatesham je s prací trenérského týmu velmi spokojený. Podle jeho slov odvádí fantastickou práci.

na to, jakou v Německu očekává atmosféru…
Na zápas jsme se připravovali v úterý, ve středu a znovu tak uděláme ráno na hotelu. Tento tým velmi respektujeme, jelikož celou sezónu předváděl velké výkony, a loni hrál semifinále. Jejich fanoušci je poženou dopředu, budou na nás natěšení, a budou chtít ukázat své schopnosti. Bude to velmi dobrý zápas, jelikož oba týmy chtějí v této soutěži dosáhnout něčeho velkého. Nyní jsme v základních skupinách, je tu první zápas. Máme o co hrát. Proti Frankfurtu chceme ukázat, že jsme letos konkurenceschopní.

/arsenal.com/

Komentáře

  • Mirra
   Mirra (karma: 1133) #3

   Emery to prostě takto chce hrát, z nějakého důvodu tomu věří. I já se přiznám, že mám tento styl hry daleko radši než nakopáváné míče od gólmana. A navíc na nakopnuté balóny ani nemáme vepředu hráče, kterým by tento styl hry vyhovoval.
   Já vím, že momentálně to „bolí“, vznikají zbytečné chyby a pak se hodně zbytečně dostáváme pod tlak a inkasujeme. Chce to, aby si tým tento styl hry, který není vůbec jednoduchý, zažil. Chyby dělají i city nebo nebo Liverpool. Jen to chce více času, otázkou ale je, zda my ten čas máme.

   • jakub
    jakub (karma: 1719) #7

    Když jsme dřív měli problém s rozehrávkou tak to Szczęsny nakopl na Sagnu. Teď sice nemáš Sagnu ale je tam Pépé, on má 184 cm a do svých 14-ti let hrál brankáře, takže nějakej odhad na míč a načasování výskoku mít musí. Taky je naprosto nepochopitelný když brankář a stopeři jsou od sebe 5 metrů, dvakrát tolik když jeden ze stoperů je Sokratis, kterej je skvělej v některých věcech ale hra s míčem k těm věcem opravdu nepatří. Za mě je tohle chyba trenéra, soupeři se na nás připravují a i slepej vidí jak velké problémy nám to dělá, od loňské sezóny, letos je to horší v tom že ten míč nemusí jít z vápna.

    • coolfool (karma: 9) #10

     Souhlas. Hned v prvnich par zapasech jsem si vsiml ze Pepe umi dlouhy balon celkem dobre vybojovat a prevzit. Problem je ze kdyz bude on sam tak si ho kazdej protihrac pohlida. Drive jsme melu Sagnu, Girouda, Chamakha, Bendtnera a i ten Alexis se svoji vyskou ale buldoci povahou dokazal zabojovat o nakopnuty mic. Auba s Lacou se pred micem akorat skrci nebo sleduji jak ho vezme souper. To nejsou hraci na tento styl.

     • jakub
      jakub (karma: 1719) #13

      U toho Lacazetta, on má 70 zápasů v lize a 82 vyhraných hlaviček + 2 branky hlavou, jen v zápase se slepicema vyhrál 5 hlaviček což bylo nejvíc ze všech hráčů na hřišti. Sánchez má 154 zápasů v lize a má 92 vyhraných hlaviček takže žádná sláva, ale samozřejmě on je menšího vzrůstu a taky většinou hrál na křídle, takže asi dobré. Chamakh i Giroud mají průměr okolo 3 hlaviček na zápas. Auba má 54 zápasů a 42 hlaviček a 0 branek hlavou, což asi nikoho nepřekvapuje.

      |
 1. jannes
  jannes (karma: 1482) #5

  Tak mne sa páči, že Emery to chce hrať po zemi, rozohrávkou s držaním lopty a kombinačne. Len ja neviem.. zatiaľ to zostáva väčšinu času len pri slovách na ihrisku to moc nefunguje. Tak dúfam, že sa to čoskoro zlepší.
  Ale inak kvitujem tú večeru to je super, aspoň vidieť, že hráči sú súdržní a uvedomujú si, že v tú nedeľu mali vyhrať.

 2. belerek (karma: 732) #14

  Martinez – AMN, Chambers, Holding, Kolasinac – Torreira, Willock, Ceballos – Nelson, Auba, Pepe
  Jsem zvědavý, jak to UE poskládá. Ideální by byl asi mix zkušenosti doplněný o 1-2 mladíky, šanci by mohl dostat aspoň na chvilku třeba ESR nebo Martinelli. Taky dobrá příležitost pro Roba, aby nabral nějakou zápasovou praxi za A-tým. Frankfurt sice není špatný tým, ale snad nic jiného než 3 body brát nemůžeme.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.