TK Wengera: neměla se kopat penalta, Lewandovski byl v ofsajdu

Po znepokojivé porážce s Bayernem Mnichov 1:5 se Arséne Wenger postavil před novináře, kde odpovídal:

na prohru…

Předvedli jsme odvážný a hrdý výkon, přesně takový, jaký jsme chtěli. I po tom všem skončil tento příběh špatně. Osobně bych řekl, že jsme dostali Bayern pod skutečný tlak a že jsme měli v tento večer velkou smůlu, protože v prvním poločase měla být na 100 procent po zákroku na Walcotta nařízená penalta. Ověřil jsem si to v televizi. Ve druhém poločase rozhodčí tento zápas zničil. Po této situaci to bylo velmi obtížné, rozhodčí byl dnes (úterý pozn. red.) velice mocnou zbraní Bayernu. V moment, kdy se proti nám neměl kopat pokutový kop, se Lewandovski ocital v ofsajdu. Na vrch toho nám rozhodčí udělil červenou kartu, čímž tento zápas zabil úplně. Celkově musím říci, že Bayern je kvalitním týmem, ale po dnešku může také poděkovat rozhodnutím rozhodčího ve druhém poločase.

na to, jak se cítí…

Ponechává to ve mně velkou rozhněvanost a velkou frustraci. Tato situace zraňuje o to více, že se nacházíme v těžkém období. Je to absolutně nevysvětlitelné a skandální. Podívejte se, co se ve skutečnosti stalo. Chlápek za lajnou rozhodne o penaltě a udělení červené karty, když hlavní rozhodčí předtím vytáhl žlutou kartu. Musíme se k tomu postavit se vztyčenou hlavou. Schytám hodně kritiky, ale můj názor to nezmění. S těmito druhy situací se musíme v takovém utkání vypořádat, ale neznamená to, že jsou správná.

na to, jestli ho hráči zklamali…

Ne, cítím, že rozhodčí nás nechal padnout na zem.

na to, že po vyloučení Koscielnyho chybělo na hřišti nedostatek vůdcovství…

Je to obtížné, když musíte útočit a vstřelit branky. Měli jsme ztrátu čtyř branek a o jednoho hráče na hřišti méně. Pokud se rozhodnete útočit, můžete být potrestáni z brejků, ale když nebudete útočit, pak budou lidé říkat, ,,Proč jste se nepokoušeli alespoň vstřelit branky?“, takže je to těžká až nemožná situace.