Tlačovka Arsene Wengera po zápase s Crystal Palace

Prvá tlačovka Bossa po prvom zápase. O čom bola?

o góle v poslednej minúte…

To nebol plán, plánom bolo vyhrať, ale vzhľadom na dobre organizovaný tím Crystal Palace, to bolo veľmi náročné. Prečo? Pretože sme inkasovali po prvom rohu proti nám. Chýbal nám pohyb v útočnej tretine, preto sme sa nedostávali do nebezpečných situácií.

Ale stačilo nám to na víťazstvo a dôležité tri body. Boli sme jediným tímom, ktorý doma vyhral. To dokazuje, že prvý zápas je pre každého veľmi ťažký. Máme tri body, sústreďme sa na Besiktas.

o zdržiavaní…

Musím si na to zvyknúť, pretože sa to deje od začiatku zápasov. Musím pogratulovať Speronimu. Zdržiaval veľmi dobre, ale nie tak veľmi, aby si vyslúžil kartu. To je umenie.

o prístupe Arsenalu vo vyrovnaných zápasoch…

Samozrejme to budeme potrebovať. Myslím, že náš prístup bol správny, vieme hrať aj plynulejšie, ale to príde. Musíme byť všetci fyzicky pripravení. Crystal Palace hralo podobne organizovane ako minulú sezóny, keď sa zo zóny zostupu dostali na 11. miesto. Fyzicky boli veľmi silní a pridali k tomu výškové danosti vďaka Hangelandovi, ktorý dal gól.

o trpezlivosti fanúšikov…

Som tomu veľmi rád, pretože niekedy musíme čeliť takejto frustrácii. Dnes, keď sme prehrávali 1-0, stáli za tímom. Keď bolo 1-1 a nám už oťažievali nohy, dodávali nám energiu.

o striedaní Jacka Wilshera…

Posledné dni bol chorý a zdalo sa mi, že trochu začal v zápase strácať. Mal som taktiež možnosti z lavičky. Jeho kritika nie je fér, ale dajme mu pár zápasov, musí pomaly napredovať. Pre mňa je najdôležitejšie, že s členkom nemá žiadne problémy. Zdá sa, že tam je všetko v poriadku. Ako aj zvyšok tímu, každým týždňom je fyzicky pripravenejší.

o Ramseyho prístupe…

Ukazuje, že nie je náhoda, že dáva góly. Vie, kedy má byť v šestnástke. Skóroval v nedeľu a dnes opäť vo veľmi dôležitom momente.

o Calumovi Chambersovi…

Musím povedať, že sme ho kupovali ako pravého obrancu, ale myslím, že môže hrať ako stredného obrancu. Skúsili sme to v príprave a zápas od zápasu je silnejší. Dnes mal veľmi dobrý výkon.

o jeho taktickom rozhodovaní…

V istých veciach som nemal veľa možností. Každý tréner na svete má jednoduchú voľbu, ak má zraneného hráča. Proste tam pošlete druhého. Pre ostatných, zdalo sa mi, že Yaya Sanogo bol trochu unavený v druhom polčase.

o Alexisovi Sanchezovi…

Som spokojný s jeho prístupom, pretože bojoval celých 90 minút, hoci nie je fyzicky úplne pripravený. Takticky musí zlepšiť trochu porozumenie so svojimi spoluhráčmi, ale vyzeral byť nebezpečný po celý zápas. Celkovo som s jeho prístupom a výkonom spokojný.

o Laurentovi Koscielnom…

Dokáže odpovedať na chyby [ako u prvého gólu]. Mal som trochu obavy či ho postaviť, pretože netrénoval 2-3 dni, ale má neuveriteľné fyzické schopnosti a rýchlosť. Je ďalším, ktorý vie byť na správnom mieste v súperovej šestnástke. Nie je najvyšší, ale dokáže získať prvú alebo druhú loptu ako obranca, a to ukazuje jeho veľkú kvalitu.