Tlačovka AW po zápase s Blackburnom

Tradične Arsene Wenger po zápase…

O nezabudnuteľnom popoludní…
Myslím, že doteraz sme podávali dobré výkony, ale nedokázali sme to pretaviť do výsledku. Dnes sme podali výkon a dosiahli ideálny výsledok. Nedávam veľkú dôležitosť tým siedmim gólom, dôležité je, že sme vyhrali a podali dobrý výkon.

O Oxlade-Chamberlainovi a Walcottovi…
Ako viete, sú to Angličania! Myslím, že prihrávky boli rovnako dôležité ako góly. Krídla sa predviedli veľmi dobre a Alex skóroval. Robin je neuveriteľný hráč a mohli ste vidieť jeho pohyb v šestnástke, ktorý by mohli ukazovať v ktorejkoľvek futbalovej škole. Ak mu prihráte vo vápne, je to zabijak.

O tom, prečo nestiahol van Persieho…
Alex Chamberlain hral tri zápasy v rade po prvýkrát v kariére. Mal stuhnutý krk na polčas, takže nechceme to s ním riskovať. Potom sme mali problém s Koscielnym a chcel som dať trochu hrať aj Benayouna.

O udržiavaní tlaku proti desiatim…
Nepoľavili sme a udávali sme tón, akým sme chceli hrať futbal a žiadny individualizmus. To je pozitívne. Hrali sme vyzrelo a zodpovedne, spoločne až do konca.

O predzápasových problémoch Oxlade-Chamberlaina…
Neriskoval by som. Vo veľmi krátkom čase sa z neho stal dôležitý hráč, ktorý vie spraviť rozdiel. Nechal som ho odpočívať na posledných 20 minút proti Boltonu, takže nešiel do svojho limitu. Lekári povedali, že tam nie je žiadne riziko, žeby si poškodil koleno, takže preto som sa ho rozhodol postaviť.

O tom, prečo ho nepostavil už skôr…
Nebol ešte pripravený v skorších fázach sezóny. Urobil za posledné mesiace veľký krok. Dáva tímu tvár, nejde len dopredu, pomáha aj v defenzíve a zlepšuje sa veľmi rýchlo. Je to taktiež bojovník, s osobnosťou. Je teraz oveľa vyzretejší.

O tom, či môže dostať pozvánku do reprezentácie…
Boli by ste prekvapený? Ja nie.

O množstve gólov…
Bolo to dôležité pre sebadôveru tímu, že sme vyhrali, získali tri body, ale tento výsledok nám nezíska víťazstvo v Sunderlande. Čo nám ho zabezpečí je sebadôvera a pokračovanie v hre ako dnes. Každý zápas je výzva a Sunderland je na tom dobre. Musíme sa na to pripraviť.

O strachu zo zranenia van Persieho po zákroku Giveta…
Áno, mal som strach, pretože nikdy neviete aké zlé to je. To je niečo, čo si nemôžeme dovoliť, stratiť hráča ako je Robin, keď sa Thierry vráti do US. Normálne, Thierry tu odohral dnes posledný zápas na Emirates a v poslednej minúte skóroval. To je niečo špeciálne.

O tom, či sa Givet ospravedlnil…
Áno, ospravedlnil sa.

O tom, či vidí veľa za víťazstvom 7-1…
Nie, ako som povedal, potrebujeme byť vyrovnaní. Nemyslím, že sme hrali zle na Fulhame, ani Swansea, ani proti Manchestru United – v prvom polčase sme hrali hrozne, ale v druhom sme mohli zápas vyhrať. Ale vždy keď neuhráte výsledok, prejaví sa to na vašej viere. Toto nám pomôže pomaly získať ju späť. Vyhrať 1-0 na Sunderlande bude fantastické a na to sa musíme pripraviť, aby sme podali dobrý výkon.

O rozdelení gólov…
Áno, toto bol problém na každej tlačovej konferencii. Ak neskóruje on, kto potom? Nemôžem proti tomu veľmi namietať. Ale myslím, že keď sa pozriete na čísla, trio Gervinho, Walcott a van Persie bolo zapletené v mnohých, pretože hráme na dve krídla. Ale krídla vedia skórovať tiež, ako dnes. Je to niečo, čo potrebujeme a taktiež góly od záložníkov.

O Henryho vplyve na ihrisku…
Je iba pozitívny. Ako veľmi, to sa percentuálne nedá povedať, ale veľmi pozitívny a každý si jeho rady váži, pretože on ich má a oni chcú tiež. Je rešpektovaný a veľmi dobre naladený. Ešte neodchádza, zostane do zápasu s Milánom. Takže bude k dispozícii na zápas so Sunderlandom a v Miláne – dve dôležité zápasy.

O tom, či predĺži hosťovanie…
Nerozmýšľal som o tom ešte, možno pôjdeme do maximálnej možnej dĺžky, takže o dva týždne viac. V normálnom prípade nie, [nebude k tu na zápas s Tottenhamom].