Tlačovka AW po zápase s Chelsea

Arsène Wenger na tlačovke po zápase s Chelsea…

O treťom góle Chelsea…

Bol som veľmi nešťastný, ale celkovo môžem len chváliť môj tím. Nevyzerali sme sklamane a pokračovali sme ďalej. Vedeli sme, že tu potrebujeme vyhrať a išli sme za tým. Myslím, že celkovo odohrali dobrý zápas a bol tam správny duch. Keď inkasujete na 2-1 tesne pred koncom polčasu je to zložité, ale vrátili sme sa v druhom polčase s chuťou po víťazstve.

V druhom počase sme myslím hrali oveľa lepšie v defenzíve ako v prvom. Dali sme im príliš veľa šancí v prvom polčase – je to určite aj preto, že Chelsea sa hrnula do útoku. Ale počas celého zápasu sme boli nebezpeční a verím, že tím si týmto výkonom upevní vieru a bude stále lepší a lepší.

O Robinovi van Persie…

Je samozrejme vo forme a využíva svoje schopností. Veľa sme útočili a vytvorili si šance. Jeho pohyb v okolí šestnástky a presnosť zakončenia sú úžasné.

O výkone Laurenta Koscielneho…

Myslím, že bol fantastický. V prvom polčase bol vzadu veľmi silný. Ale v prvom polčase sme im dali priveľa priestoru vzadu a v zálohe a v druhom polčase sme bránili tesnejšie. Zostali sme nebezpeční dopredu, ale mali sme menšie problémy vzadu.

O „uzemnení“ tímu v závere…

Viete aké je to byť na lavičke, keď je 4-3 a do konca sú dve minúty – nemusíte nutne podporovať tím, aby sa pobláznil. Ale to je značka nášho tímu a Klubu. Niekedy ste za to ocenení, niekedy zaplatíte.

O tom, či predchádzajúce tímy Chelsea hrali tak otvorene…

Musím nad tým popremýšľať. Myslím, že jeden rok sme tu vyhrali 3-2, keď Kanu dal dva góly a prehrávali sme 2-1. Záleží to od zápasu, pretože doteraz Chelsea nevyzerala ako ofenzívny (otvorený) tím. Hrali veľmi pozorne vzadu v zápasoch, ktoré doteraz hrali. Je to naša kvalita, že sme ich dokázali vytiahnuť a útočiť.

O tom čo sa zmenilo pre jeho tím…

Zmenilo sa to, že polovica tímu prišla 31. augusta a kvalifikovali sme sa do Ligy Majstrov. Museli sme prebudovať tím v smere akom chceme hrať. Každé víťazstvo nás posilňuje.

Teraz hráči už rozumejú nášmu spôsobu hry, sme silnejší, ale musíme zostať skromní, sústredení a pracovať veľmi tvrdo. Stále sú tam oblasti, kde sa musíme zlepšiť, zlepšiť postavenie v lige a tímy pred nami nebudú strácať veľa bodov. Ale kvalita, ktorú sme dnes ukázali, nám dodáva sebavedomie.

O Aaronovi Ramsey…

Pri hráčoch ako Wojciech, Ramsey a Wilshere ľudia zabúdajú, že im je 19-20 rokov. Majú top kvalitu a je normálne, že sa zlepšujú od zápasu k zápasu, z roka na rok.

O dobrej forme…

Je to najlepší zvyk pri mojej práci. Sme konzistentnejší a musíme to udržať. V utorok večer to bude ďalší test kde sa budeme musieť sústrediť a predviesť kvalitu opäť, to je to, čo je v stávke.

O silnom vyhlásení…

Hrali sme zápasy proti Liverpoolu a Manchesteru United, kde sme hrali s desiatimi hráčmi. Ale nemali sme tam tento tím – myslím, že sme oveľa silnejší.

O množstve gólov vo veľkých zápasoch v tejto sezóne…

Je to dobrá otázka, pretože je to kvôli tomu, že je tam toľko dobrých ofenzívnych hráčov na ihrisku alebo pretože tím dáva viac gólov a otvára hru? Alebo je to kvôli tomu že veľké tímy vzadu menej silné? Je to náročné zodpovedať, musí sa odohrať viac zápasov.