Tlačovka AW po zápase s Evertonom

Pravidelná tlačovka AW po zápase, tentoraz s Evertonom (1-0)…

O víťazstve…

Vy [médiá] budete hovoriť, že sme závislí od Robina! Dnes dal gól v čase, keď sme mali trochu problémy vytvoriť si šance. Dodal niečo špeciálne a dôležité tri body.

O výkone…

Celkovo sme si v prvom polčase vytvorili množstvo šancí, hráči boli trochu sklamaní po polčase, že sme neskórovali. V druhom polčase hral Everton hlbšie a dal nám menej priestoru, trochu sme postrádali tímový tlak, aby sme ich dostali z ich pozícií. Potrebovali sme niečo špeciálne. Stále som bol presvedčený, že skórujeme, ale som rád, že sme udržali koncentráciu a nepremárnili šancu.

O schopnostiach van Persieho…

Hovoril som o tom už veľa, takže nie je veľmi čo dodávať. Myslím, že Robin strelil úžasný gól, sám povedal, že nemal najlepší deň, ale podstatné je, že ste efektívny. Toto znamená byť profesionálom, keď sa necítite najlepšie. Taktiež treba pochváliť Songa, ktorý poslal fantastickú prihrávku.

O možnosti sochy pre Wengera…

Mám pocit, že ešte niekoľko ich treba postaviť – za klub hralo niekoľko veľkých hráčov, čiže okolie štadióna by malo byť plné sôch!

O spojení Anelka – Henry…

Čítal som, že podpísal pre Šanghaj. Pre nás je problém, že v januári stratíme Chamakha a Gervinha, a v ofenzíve budeme teda trochu strácať. Hoci, máme Arshavina, máme Oxlade-Chamberlaina, ktorý urobil fantastický progres odkedy prišiel. Ak je tam možnosť s niekým iným, prečo nie? Máme taktiež Parka, jeho čas adaptácie sa skončil, uvidíme od neho oveľa viac v druhej polovici sezóny.

O tom, či Henry môže podpísať…

Momentálne sa 15. januára vracia spať do tréningového kempu. Neviem kam.

O tom či chvála na Van Persieho nezatieňuje tímovú snahu…

Vo futbale je tradíciou, že strelci získajú potlesk, ale musím povedať, že Robin si to zaslúži, pretože je vo svojich výkonoch konzistentný. Ale taktiež som veľmi rád, že tím sa zlepšil defenzívne. Ak si pozriete góly, ktoré sme dostávali na začiatku sezóny, vyzeráme vzadu oveľa lepšie. Nedali sme jednu šancu Evertonu, na tomto poste sme lepší.

O Henryho výroku, že „bez spoluhráčov by som bol ničím“…

Sme v tímovom športe, bez našich partnerov sme nikto. Avšak na konci dňa médiá vždy niekoho vyberú.

O budovaní boja o titul…

Musíme pokračovať. Duch tam je, vyrovnanosť tam je, sústredenosť tiež, takže uvidíme ako ďaleko môžeme ísť. Dnešok bol pre nás historický, takže nebolo jednoduché udržať správnu koncentráciu medzi toľkými ľuďmi, ktorí prišli oslavovať. Ale trochu sme potvrdili históriu, keďže sme vyhrali 1-0. George Graham tu bol dnes, zaslúži si sochu!

O pozícii v top4…

Áno, ale je to zatiaľ virtuálne, keďže ak Chelsea v pondelok vyhrá, dostane sa pred nás. Pre nás je dôležité, že sme začali z dna a nikto nepredpokladal, že na začiatku decembra budeme tam kde sme. Musíme pokračovať, pretože sme ešte stále ďaleko.

O zvýšení tlaku na tímy ako Chelsea…

Snažíme sa, snažíme sa veľmi tvrdo. Ďalšiu nedeľu máme veľký zápas, bude to pre nás veľký test, máme týždeň na prípravu. Bude to dobrý test, ktorý ukáže kde sme.

O tom, či očakával pozíciu v top4 po auguste…

Nerobil som tieto kalkulácie. Na jednej tlačovke som musel povedať, že nebudeme hrať o záchranu, takže sa nedalo predpokladať, že budeme tam kde sme dnes. Jediná vec, na čo sa môžeme sústrediť je ďalší zápas a dobre pripraviť tím.