Tlačovka AW po zápase s Wiganom

Zopár slov po zápase s Wiganom od Arsene Wengera…

O výkone…

Skomplikovali sme si to, mali sme celkom dobrý štart, ale katastrofálne sme bránili pred prvým i druhým gólom. Všetci sa na tom podieľali. A ešte k tomu sme druhý gól inkasovali, keď sme boli na ihrisku desiati.

Stálo nás to veľmi veľa času, kým sme vystriedali, čo je neuveriteľné. Prvý sme inkasovali, keď Arteta bol mimo a druhý pretože sme nemohli poslať hráča na ihrisko, pretože nebol ešte pripravený. Takto sme boli potrestaní a mali sme pred sebou náročnú úlohu.

Myslím, že v prvom polčase sme mali dosť šancí na to, aby sme vyrovnali na 2-2, ale v druhom sme trochu upadali, stratili tímovú hru, súdržnosť a riešili situácie príliš individualisticky. Nebolo tam dostatok síl. Nemali sme nikoho, kto by vedel spraviť rozdiel. Bránili veľmi dobre. Mali sme obrovskú prevahu v držaní lopty, ale nevytvorili sme toho veľa v druhom polčase.

O striedaní Artetu…

Je fakt, že ak je hráč zranený a ostane na ihrisku, máte dosť času na to, aby ste pripravili náhradu. Bolo to nedorozumenie, pretože on opustil ihrisko, ale Ramsey ešte nebol pripravený. Hráči si myslia, že neprídu na ihrisko v prvom polčase, takže nie sú pripravení. Takže sme hrali s desiatimi hráčmi, čo by nemalo byť ak je hráč zranený. Arteta musel ísť dolu, ale ak by zostal ležať na ihrisku, tak by išiel dolu tak isto.

O zranení Artetu…

Je to problém s členkom. Vyzerá to vážne. Musí zajtra na scan, je predčasné o tom dnes hovoriť. Ale nevyzerá to ako jemné podvrtnutie. Je to vážnejšie.

O výkone v druhom polčase…

Vydali sme zo seba veľa za posledné dva-tri mesiace a dnes sme neboli výrazní. Je to fyzické alebo psychické? Je ťažké povedať prečo. Myslím, že v prvom polčase sme mali celkom dobrú odozvu na to, že sme prehrávali 0-2, ale v druhom polčase to nebolo ono. Nakoniec sme hrali v ofenzíve s Walcottom, Rosickým, Oxlade-Chamberlainom, Gervinhom a van Persiem a napriek tomu nevyprodukovali toho veľa.

O sile Premier League…

Všetci sú v rovnakej situácii. Mohli ste to vidieť u Tottenhamu proti Norwichu, Manchestru United vo Wigane, v našom zápase s Wiganom. Musíte to brať tak, že každý zápas je pre každého dôležitý. Musíte sa pripraviť, aby ste neprehrávali 1-0, 2-0, nie takto. Ak sa pozriete na góly, ktoré sme posledne inkasovali, nebolo to takýmto spôsobom.

O zápase s Chelsea…

Je to pre nás veľký a dôležitý zápas. Musíme sa spamätať z dnešného veľkého sklamania a potom sa mentálne pripraviť na ďalší zápas.