Tomáš Rosický pro Sport.cz

 

O titul jste s Arsenalem nehráli, přímý postup do Ligy mistrů vám unikl. Jaká byla vaše klubová sezóna?

Nezačali jsme ji dobře, všechno jsme museli honit v jejím závěru. Chtěli jsme být samozřejmě mnohem výš, ale musíme být spokojení, že jsme ukopali aspoň předkolo a zase můžeme usilovat o Ligu mistrů.

 

Tři kluby před vámi jsou lepší než Arsenal?

Tabulka nelže. Je to spravedlivé, o tom nechci spekulovat. Jsme klub, který každý rok ztrácí jednoho, dva klíčové hráče. Před touto sezónou znovu. Odešel útočník, který je spolu s Messim nejlepší na světě (Van Persie – pozn. red.). Bylo těžké nahradit jeho třicet gólů. A chyběl také Song, není jednoduché takové hráče nahradit. Teď mám ale signály, že v létě by z klíčových opor nikdo odcházet neměl. Mohli bychom registrovat hlavně příchody – což by bylo poprvé za dobu, co jsem v Arsenalu. To by mohlo mužstvu pomoci, věřím, že to tak bude.

 

Byl kouč Wenger letos pod největším tlakem, co jste zažil? Arsenal zase zůstal bez jakékoliv trofeje…

Dlouho se nic nevyhrálo, volá se po tom. Ale on dokázal otočit sezónu zpátky správným směrem. Kdyby se sestavila tabulka od února, byli bychom druzí. Fotbal jsme pak hráli velmi dobrý a všechny soupeře poráželi. Základ mužstva máme. A kdyby přišel někdo další, bude to dobré.

 

Jak vám vadí, že jste s klubem jako Arsenal zatím nic nevyhrál?

Pořád je to pro mě velká motivace, něco vyhrát – kdo by nechtěl získat nějakou trofej!

 

Jenže Wengerovi se to už dlouho nedaří. Ustojí to?

Nemyslím, že by bylo dobré něco měnit.

 

A vy v Londýně pokračujete?

Ano, proč bych neměl?

 

Říká se třeba, že by vás ráda přivábila zpátky Sparta…

Ne, na to mám ještě čas. Arsenal chce, abych zůstal – a já v něm budu rád pokračovat. Nikdy nevíte, co se může stát, ale než jsem odjížděl, domluvili jsme se takhle. Smlouvu mám ještě na rok. Mohu jen litovat, že jsem po zranění nezačal hrát dřív. Nakonec jsem však byl u všech zlomových momentů, kdy se začal lámat chleba.

 

V Arsenalu jste už vlastně největší mazák. Baví se s vámi Wenger třeba i o doplňování mužstva?

Je to velice zkušený člověk. Dal mi najevo, že chce, abych pokračoval. A to je pro mě rozhodující.

 

Ligu mistrů letos vyhrál mnichovský Bayern. Vám přitom chyběl jediný gól, abyste ho v osmifinále po porážce 1:3 doma a výhře 2:0 venku vyřadili…

Při sledování finále mě samozřejmě mrzelo, že jsme s nimi vypadli jen kvůli menšímu počtu gólů vstřelených venku. Je to však zároveň jeden z bodů, které nás ženou motivačně dál. Byli jsme během sezóny kolísaví, to nás stojí moc bodů. Jde také o zkušenosti. Jedna posila neuškodí, můžeme pak o přední příčky hrát. Velká škoda, šlo hrát i s Bayernem…

 

/sport.cz/

 

Upozorňujeme drahé návštěvníky, že jakékoliv spekulace, byť umně schované pod nějakými linky či ótéčky, které nebudou pod TÍMTO článkem nebo ve fóru, budeme bez upozornění mazat. Děkujeme za pochopení.