Tony Adams: Moje řeč k hráčům, kdybych byl dnes kapitán

Uživatel Pavel pro nás připravil další článek….

 

Bývalý kapitán Arsenalu Tony Adams přiznal, že by se rád vrátil na scénu s Gunners i když je na to zatím příliš brzy.

V květnu loňského roku angličan podepsal tříletý kontrakt jako trenér ázerbájdžánského klubu Gabale FC. Vysvětloval, že jeho práce není jen řídit tým, ale také vytvořit a spravovat tréninkové centrum. Tento zajímavý projekt chce dokončit před rozhodnutím o své manažerské a trenérské budoucnosti.

Při otázce, jak si vedou Gunners v této sezoně, 44-letý Adams prohlásil, že jsou ve fantastické pozici a mohou něco vyhrát, dodal, jak je důležité pro hráče, aby pochopili, co to znamená vyhrát trofej, jakoukoli i když je to jen Carling Cup.

Podle Adamse, právě teď začíná kritické období. Zmínil také, co by řekl hráčům, pokud by byl dnes kapitán s tím, že by zdůraznil, jak je důležité ukončit pětiletou krizi bez trofejí protože jinak hráči nikdy nepochopí rozdíl mezi tím co znamená nevyhrávat a vyhrávat trofeje.

V rozhovoru pro Arsenal TV Online, Adams řekl:

Rád bych se vrátil (do Arsenalu), je to nejlepší klub na světě, chci tady pracovat a pokud mohu přispět na nějaké úrovni pak budu rád. Ale já mám momentálně v rukou zajímavý projekt, super bosse, super majitele i klub [Gabale], zcela mě podporují a chtějí, abych vybudovat tým a stadion, což jsem ještě neudělal.

Takže nejprve musím dokončit práci v Gabale. I kdyby se Arsenal ozval, nemyslím si, že bych teď přijal nabídku. Ale v budoucnu, kdo ví?

Aktuálně je Arsenal ve fantastické situaci, musí jít na doraz, začínají si věřit, ale je to kritické období v kalendáři. Nyní ještě musí přidat, aby se dostali do ještě lepší pozice. Jistě, pokud bych byl kapitánem v klubu teď, řekl bych,““Začínáme už teď, tvrdá práce začíná právě teď. Toto je chvíle, kdy musíme zabrat, pokud chceme dosáhnout velké věci““.

Dostali talent pro to stát se šampióny. Já jsem hrál ve čtyřech mistrovských týmech a toto je snad nejvíce talentovaný tým než ostatní, za které jsem kdy nastupoval. Musejí jít až přes hranu a získat trofej, nic jiného. Naučit se, jak zvítězit, naučit se, jak být konkurenceschopný, jak jít až na doraz.

Byl jsem velmi šťastný ve své kariéře, když jsem něco vyhrál. Vyhrál jsem jako velmi mladý muž, ale také jsem věděl, jak překročit čáru, která rozhoduje o tom jestli získám vítězství v lize či poháru a rozdíl mezi vítězstvím a ne-vítězstvím nemůžete vysvětlit, dokud si tím neprojdete. Mohou to už dokázat, z toho důvodu bude jakákoli trofej fantastická.

/thegunninghawk.com/

 

 

Máte-li zájem se na práci webu účastnit tak jako uživatel Pavel, pošlete nám svůj překlad článku na e-mail: redakcegunners.cz@gmail.com. Podmínkou je, že článek nesmí být mezi vydanými na našem webu. Uvítáme i články ve formě blogu na aktuální témata týkající se Arsenalu.