Tony Roberts: Nedokázal jsem Arsenalu říct ne

Tony Roberts připouští, že nemohl odmítnout možnost trénovat na plný úvazek v Arsenalu poté, co ukončil svou působivou 25-tiletou hráčskou kariéru.

Roberts, který dnes slaví 42. narozeniny, nedávno pověsil rukavice na hřebík, aby se stal na plný úvazek trenérem brankářů v klubu, kde bude spolupracovat s Gerry Peytonem.

Teď již bývalý brankář se připojil k trenérskému personálu A-týmu již v minulé sezóně, když strávil předchozí dva roky u Akademie a současně působil v týmu Dagenham & Redbridge, kde se stal s více než 400 odehranými zápasy klubovým rekordmanem.

Po 11 nezapomenutelných letech kariéry v klubu na východě Londýna /QPR/, bývalý Waleský internacionál  říká, že nabídku trénovat na plný úvazek letos v létě nemohl odmítnout.

 

„Nemusel jsem se příliš rozhodovat, vždyť je to Arsenal,“ řekl Arsenal.com. „Když vás požádají, jestli byste nechtěl plný úvazek, nemyslím si, že je to něco, o čem budete přemýšlet, prostě to přijmete.“

„Měl jsem skvělou kariéru, a trvala 25 let. Chystal jsem se podepsat ještě další rok Dagenhamu, ale když se naskytla příležitost jít trénovat na plný úvazek, musel jsem skončit.

„Bylo to o nabídce. Samozřejmě jsem chtěl hrát tak dlouho, jak to jen šlo, ale jednou jsem musel pověsit rukavice na hřebík a teď byl ten správný čas.“

Roberts se stal asistentem Peytona u brankářů prvního týmu, ale i nadále bude úzce spolupracovat s Neilem Banfieldem v rezervě.

„Máme šest nebo sedm brankářů o které se staráme a samozřejmě Gerry nemohl dělat všechno sám. Sedneme si s nimi, a řekneme si, co očekáváme od brankářů v Arsenalu.“

„Pracoval jsem s Wojciechem [Szczesnym] a Jamesem [Shea] po řadu let a zdá se, že to funguje.“

/arsenal.com/