TOP 10 nadějí Arsenalu pro rok 2011


Mládežnické talenty v líhni Arsenalu jsou jedny z nejvíce diskutovaných a analyzovaných ve světovém fotbalu. Doměnky, koho Arsene Wenger vytáhne z řad mládeže a promění v další hvězdy drží fanoušky a média neustále ve střehu, hledající sebemenší náznak šance.

Wenger nedává najevo žádné záminky, čímž je nechvalně prosnulý, ohledně jeho politiky pro mládež v roce 2011 a my si můžeme pouze domýšlet, kdo že je těch TOP 10 hráčů, kteří budou Gooners  pečlivě sledovat při trénincích letošní rok?  Web Young Guns se pokusil odpovědět na tuto otázku.

Máte možnost si přečíst první část našeho speciálu TOP 10 nadějí Arsenalu pro rok 2011.

10. Kyle Ebecilio

Kdo? – Kyle je silný střední záložník, který byl podepsán z nizozemského klubu Feyenoord v červenci. Byl náhradníkem v týmu rezervy, ale bude pravidelně nastupovat v FA Youth Cupu.

Proč? – Ebecilio je v klubu pouze pár měsíců, ale už stihl zanechat dobrý dojem. Arsene Wenger byl velmi zaujatý jeho výkonem při sledování demolice Darlingtonu v Youth Cupu a  jeho fantastickým rozsahem krátkých a dlouhých přihrávek. Fyzickými předpoklady a herním stylem sedí přesně do hry Arsenalu.

9. Ryo Miyaichi

Kdo? – Ryo je japonské křídlo, které podepsalo Arsenalu jako volný hráč v lednu 2011. Zaujal při testech v rezervím týmu v létě, a dohodl se na pozdějším termínu přestupu. Nicméně, bude se stěhovat do Holandska na hostování poté, co Arsenal nebyl úspěšný při pokusu získat pro něj pracovní povolení.

Proč? – Miyaichi je přesně ten typ hráče jehož fanoušci milují. Při postranní čáře kmitající křídlo, hrající oběma nohama se zásobou triků a dovedností. Dodávám, že je neuvěřitelně rychlý a máte tu jistě oblíbence fanoušků. Jestli se ukáže na hostování a pokud zlepší svoji fyzičku bude zajímavou možností pro A-tým.

8. Wellington Silva

Kdo? – Wellington je křídlo, které může hrát také jako útočník. Podepsal Arsenalu loni v lednu, ale dokončil přestup na začátku tohoto měsíce. Stejně jako Miyaichi byl neúspěšný v pokusech získat pracovní povolení, a tak se připojil k týmu La Ligy Levante na hostování do konce sezony.

Proč? – Silva je trochu hádanka pro fanoušky Arsenalu. Vysloužil si reputaci jako jeden z nejvíce vzrušujících talentů na světě, podpořený jeho záblesky geniality v některých představeních v rezervě a na videích z YouTube. Hostování v Levante bude testem, jestli je připraven, aby se přesunul do Arsenalu v létě, až dostane pracovní povolení. Bude to také obrovská zkouška jeho hojně diskutovaného přístupu, jelikož měl dříve problémy s některými svými trenéry.

7. Jay Emmanuel-Thomas

Kdo? – Jay je vysoký a šikovný útočník, který může hrát kdekoliv v ofenzívě. Je produkt akademie a je na rozmezí A-týmu už dvě sezony. V roce 2010 zažil dvě hostování v Championship, stejně jako pár minut v zápasech Premier League a Ligy mistrů.

Proč? – Emmanuel-Thomas je v neřešitelné situaci. Má šanci na průlom do prvního týmu, jelikož má na víc, než nastupovat v Championship. Hostování v rámci Premier League je nejrozumnější volba, ale najít klub, který by dával pravidelně minuty v lize mladíku s kolísavými výkony je obtížné.

Wenger ukázal svou důvěru v Jaye, ale je otázkou, jestli jeho přístup společně s nestálými výkony nepoškodí jeho touhu prosadit se. Velmi talentovaný a vzrušující hráč, když je ve formě, bude v roce 2011 pravděpodobně bojovat o svou budoucnost. Jestli se neprosadí, bude nejspíše odejit.

6. Henri Lansbury

Kdo? – Henri je univerzální záložník a další produkt akademie. Je nejdéle sloužícím hráčem Arsenalu, i když absolvoval několik hostování, a to jak v League One, tak naposledy v Championship. Také on nastupoval v Carling Cupu a krátce v Premier League.

Proč? – Wenger říká, že počítá s Lansburym do budoucnosti, ale těžko může v týmu nechat všechny hráče. Mladík, který pravidelně nastupuje za Anglii U-21 a skóroval proti Tottenhamu v Carling Cupu v roce 2010, si pravděpodobně zasluhuje šanci v prvním týmu. Místo toho byl odeslán na hostování do Norwiche a vypadá to, že tam i dokončí sezonu.

Henri má velký potenciál a je velkým favoritem manažera a fanoušků. Jestli zůstane trpělivý  a bude čekat na šanci, jeho reputace bude růst. Bude určitě zajímavé sledovat ho i nadále.

Na nejlepších pět nadějí Arsenalu pro rok 2011 s můžete těšit  v nejbližších dnech.

autor: Jamie Sanderson

/younggunsblog.co.uk/