TOP 5 nedotknutelných Unaie Emeryho

Nový trenér Unai Emery od následující sezóny hodlá stavět na pěti hráčích. Podle plátku Daily Mirror mezi nimi nechybí ani Pierre-Emerick Aubameyang či Henrikh Mhkitaryan.

Momentálně je v plném proudu Mistrovství světa, ani to však nebrání tomu, aby se v Arsenalu naplno pracovalo. V týdnu tým posílil brankář Bernd Leno, klub naopak po sedmnácti letech opustil Jack Wilshere.

Ještě před pohybem v kádru byl oznámený oficiální trenérský štáb Unaie Emeryho, ve kterém bude i nadále pokračovat asistent uplynulých let Steve Bould. A nejen bývalý obránce Gunners by od příštího ročníku měl ve většině případů vídat pět „nedotknutelných“ postav.

Anglický deník Daily Mirror přišel s tvrzením, že Emery bude své záměry opírat o pětici fotbalistů. Kromě zmíněného dua Aubameyang a Mhkitaryan by se k nim ještě měla zařadit trojice Granit Xhaka, Alexandre Lacazette a Hector Bellerin.

Vyjma švýcarského záložníka, který nedávno prodloužil novou dlouhodobou smlouvu a kterého v pátek na Mistrovství světa čeká druhý zápas v základní skupině proti Srbsku, se ostatní hráči do Ruska nepodívali a mají tak prodloužené volno. Emery se navíc nechal slyšet, že právě Xhaka je důležitým členem týmu.

Arsenal první přípravné utkání odehraje v sobotu čtrnáctého července proti Boreham Wood, zápas hostí Meadow Park.

/twitter.com, mirror.co.uk/