Tottenham Hotspur 0-0 Arsenal FC – Hodnocení hráčů


Scumové brečí, že jim nepřálo štěstí, že měli vyhrát a podobný blafy, AFC fans zas brečí, že je všechno na nic. A Tenista se tomu všemu směje.

Almunia – 7,5: Zhlediska odchytání zápasu skvělá práce. Vykryl, co mohl, poradil si s Modričovými tutovkami, v tomhle ohledu parádní práce. Ale mě strašně vadí jedna věc. To, že prostě nevyběhne na centr je věc jedna, na tu jsem si zvykl, dneska bych mu to dokonce ani nevyčítal, balony byly prudké. Ale vysvětlí mu někdo, že je tak trochu zbytečný nakopávat balony co nejdál od branky, když je z 95% ztratíme? Tohle byla vždy devíza AFC, že se dokáže vykombinovat až na půlku soupeře, i teď by to ti hráči ve většině případů zvládli. Místo toho míče furt končily na hlavě Dawsona(ten dřevák se dostal do supr formy, opravdu od něj skvělý výkon). Díky tomu jsme ztratili zbytečně spoustu míčů, možná i spoustu akcí.

Sagna – 7: Fyzicky nezdolný hráč, stejně jako na druhé straně Clichy. Pár akcí tudy prošlo, ale dohromady si odehrál svůj zdravý standart se vším všudy.

Toure – 6: Hodně nervozní zápas od Kolečka. Odkopy lítaly 5 metrů před něj, častá zaváhání a nesmyslné zkraty mě hodně překvapovaly. Ještě štěstí, že je Pavlyuchenko korunovaný dřevák.

Gallas – 6,5: Jistě lepší než Kolo, ale taky se zbytečností nevyvaroval, hlavně co se vzduchu a osobních soubojů týče. Pozičně je na tom stále dobře, ale může fungovat dvojice Toure Gallas? Neřikám, že ne, ale většinou to jsou muka, hlavně ve vzduchu, když hrají spolu.

Clichy – 7: Většinou si s Lennonem věděl rady, což, jak jsem už psal v předešlým článku, jsem viděl jako jednu z klíčových situací. Moc se mu nedařilo směrem dopředu, ale to v dnešním zápase zas tak podstatný nebylo.

Eboue – 1: Nešťastník. Měl nakročeno k velmi dobrýmu výkonu, liboval jsem si v jeho výběru místa. Opět byla využita taktika širokoplošnýho pohybu Eboueho po hřišti, za což zas patří AW dík. Chvíli zleva, chvíli zprava, byl tam, kde být měl, abychom se dostali do šance. V tomhle ohledu mě dneska jeho 36 minut potěšilo. Bylo vidět, že je přemotivovaný, dokonce jsem si říkal, dostat dvě karty za kecy, to by mě pobavilo. No Eboue předčil všechna má očekávání, kdyby to bylo faul ze hry, ještě se to dá částečně omluvit, ale tohle bylo i na mě moc. Já jsem moc zvědavý, jestli si prodlouží kontrakt. AW určitě bude mít zájem, ale Eboue? Lidi ho sežerou.

Song – 7: Velmi slabý výkon v první půli, kdy mu všechny míče prolétávaly mezi nohama, nechal v kabině a ve druhý půli se rozehrál k naprosto fascinujícímu výkonu. Opět potvrdil, že má vynikající výběr místa pro odebírání míčů. Přesně ví, kam se postavit. Bravo Alex, potěšil jsi mě.

Denilson – 3: Co k tomu říct. Totálně nevydařený zápas. Co je platný, že je schopný oběhat zápas, když to, co by mělo být jeho hlavní náplní se neděje ani z 1/10. Zkazit 3/4 brejkových přihrávek, to už zaslouží kuráž. Šanci stejně dostane znova, tak snad jen popřát lepší zápasy, nejméně o 50%.

Nasri – 6,5: Hrál si svoje, nehrál to špatně, stejně ale jako celý tým do vyloučení Eboueho. Potom začal fungovat na celý šířce hřiště, ale prakticky jsme se téměř k ničemu nedostali. Když si nedokážeme přihrát na 10 metrů, tak se zákonitě jeho celoplošnost lehce vytratí.

Van Persie – 7:
Jeden z mála světlých okamžiků poslední doby. Jeden z mála,který i jako útočník umí poslat pas. Jeden z mála, který hlavně bojuje, ač prakticky nemusí. Měl šanci, snažil se pomáhat. Škoda, že je snad jedinej, kdo má formu a ví, co dělat pro dosažení úspěchu.

Adebayor – 6:
Jak Ade tak Nick to měli vepředu těžký. Ade měl ještě docela velkou podporu spoluhráčů, takže si mohl poradit lépe. Vyhrál všehovšude jednu hlavičku, to je taky úžasná bilance. Ani ta bojovnost, po který jsem volal v AS se nějak moc nekonala. Ale jak řikám, měl to těžký, působili jsme hrozně rozháraně.

Střídající hráči :

Bendtner – 6: Stejně jako Ade vyhrál jednu hlavičku. Dawson dneska zkrátka kraloval. Měl to o to těžší, že byl prakticky úplně odříznutej. Když dostal míč po zemi, věděl si s ním rady, ale taky ztrácel, to je jasný. Jak to bylo vzduchem, znamenalo to ztrátu. Šanci řešil správně, zase se mohl stát po roce hrdinou derby.

Začátek jsme měli slušnej, velmi dobře jsme kombinovali, hlavně to bylo na jeden dotek. Bohužel tahle akce byla za celý zápas jedna. Přitom jsme právě touto akcí mohli ukázat, že jsme technicky lepší a rychlejší. Právě náš styl přechodu a řešení útočných situací nás teď(nejen teď) paradoxně trápí nejvíc. Pomalejší přechod bych u týmu bojujícího o LM hledal jen těžko. Co mě taky začíná trápit, je náš sloní styl presinku. Víte, jak dal Arsenal 50% branek v mistrovských sezonách pár let zpátky? Smrtícím presinkem a následným rychlým přechodem do útoku v sedmi hráčích. Když vidím, jak nás byla schopná presovat Villa, Spu*s, Everton, ptám se, proč ne my? Nechávat kvalitnímu soupeři klid v rozehrávce mi přijde při naší momentální situaci lehce nelogický. Ale AW knows :)))))

See ya