Touré a Eboué po ACN


Poďme se spolu podívat na tuto dvojici reprezentantů Pobřeží slonoviny po návratu z Africa Cup of Nation.
Na úvod je potřeba říct, že je škoda zranění Songa, protože na Africkém poháru národů hrál dobře a určitě by se teď hodil. Ale teď to vezmem pěkně popořádku.

Emmo Eboué

    Co se stalo s tím Ebouém z minulých let? Odpověď je jednoduchá. Bacary Sagna. Co naplat Sagna má  formu jako hrom a tak si Emmo tuhle sezonu na pravym beku prostě nekopne a hledá se na kraji zálohy. Jenže on není křídelník. Obrana mu sedí a velice rychle si v Arsenalu oblíbil pravého ofenzivního beka. V tom bych hledal hlavní přičnu zkratů v kung-fu stylu. Flustrace se dle mého skromného a soukromého názoru prohloubila po konci ACN. Eboué se tam vrátil na svou milovanou pozici a hrál jako ďábel. I když není narozdíl od Bacaryho v životní fazoně, i tak byl velmi jistý a centrů do vápna přes něj bylo jako šafránu. Skluzy jako z partesu. Prostě skála. Proč nehrál v základu proti Ghaně o bronzovou placku je pro mě záhada..
    Teď se nabízí pár možností sledu událostí. První z nich je zranění, minely nebo cokoli, co by přinutilo Wengera opět stavět Emma místo Bacaryho na pravý kráj obrany. Samozřejmě, že nehci přivolávat mračna na hlavu Sagny. O tom žádná. Jenže pak se polehoučku potichoučku přikrádá druhá možnost, exodus. V Juventusu čekají až se Eboué rozhoupe a bude si hledat nové angažmá. Mě osobně by nepřekvapilo, že se po sezoně rozhodně přestěhovat do Turína. Po ztrátě Paddyho by to byl druhý přesun hráče světové kvality do týmu, který nyní vede bývalý manažer Scums Ranieri. A to bych se chytal za hlavu ještě hodně dlouho. stejně jako mě ještě teď mrzí odchod Diarry (kterej, při vší úctě k Gilbertovi, by byl platnější asi o půl druhýho milionu procent při tolika zraněních).. Tolik k Emmanuelovi.

Kolo Touré

    Teď prá slov k jistotě polsenndích let. Kdykoli v posledních několika letech se mluvilo o obraně Kanonýrů, tak Kolečko byl první jmenovaný. Právě on spolu s Philippem bránili sen o vítězství v LM. Právě on byl pan spolehlivý. Teď pojďme k ACN. Lehčí zranění (tuším, že třísel) ho vyřadilo na pár zápasů ze sestavy slonů. Zoro, který za něj zaskočil si vedl velmi dobře. Z mého pohledu návrat Tourého do semifinále byla fatální chyba. Ačkoliv Egypt hrál parádní fotbal a přesně to co potřeboval, tak stoperská dvojice Ivory Coast jim více méně dovoliva téměř vše. Nevím, kolikátý gól byl ten, při kterém Kolo couval, couval a couval až se míč třepal v síti, ale byl vyvrcholením Tourého brykulí. Už dlouho jsem ho neviděl hrát takto špatně. A doufal jsem, že jen tak znovu neuvidím… Jak to dopadlo víte všichni dobře.
    Doufám že se brzy vrátí do své obvyklé herní pohody a pokud bude Senderos zdravý, nehcla bych pro jistotu ve středu hrát právě Philippa. Jak moc mám Kolečka rád, tak moc si nechci kousat nehty u přenosu. Senderos ač není technicky nejlepší a jeho některé zákroky připomínají vemeno Cygana, je vcelku spolehlivý.

    AW obohacený o několik vrásek bude mít před sebou další o infarkt si říkající zápas. Zavřít si cestu během 4 dnů do dvou pohárů? To není nic dobrého a i přes možnost odvety v Miláně to chce podat o monumentální kus lepší výkon než na Old Shitford.

    A jen pro informaci. Z mého pohledu černou tečku za víkendem proher udělal dnes Mark Selby, když dokázal porazit Ronnieho O’Sullivana, který mimochodem fandí AFC, na Welsh Open. Holt mít jeden frame k vítězství a 4 pokusy a nedat, to bylo pro mě další utrpení. (pro vás, kdo nevíte o čem mluvím, tak mi věřte, že se jedná o snooker)

{mos_fb_discuss:5}