Touré: Následující zápasy s top kluby ukáží naši kvalitu

Kolo Touré věří, že zápasy proti těm nejlepším evropským klubům během Emirates Cupu skvěle otestují připravenost Arsenalu na novou sezónu.

Mužstvo Arsene Wengera zatím odehrálo v přípravě zápasy proti Barnetu, Szombathelyi, Burgenladu XI a WfB Stuttgartu. V průběhu následujících 8 dní se v rámci přípravy mužstvo Kanonýrů potká s Juventusem, Realem Madrid, Ajaxem a Sevillou.

 

Případná vítězství z těchto zápasů by mladému mužstvu zajistily tolik potřebnou sebedůvěru v to, že letos může vyhrát nějakou trofej. Touré prohlásil, že by to přivítal, ale jeho hlavní prioritou je během těchto zápasů najít se spoluhráči potřebnou formu, aby byli připraveni, až dojde na ty “vážné“ zápasy. Prvním z nich bude souboj 3. předkola Ligy Mistrů proti FC Twente.

 

„Teď budeme mít možnost zahrát si proti těm nejlepším evropským klubům, a je vždycky dobře mít možnost připravit se na ty nejtěžší soupeře. Tato střetnutí ukáží naší kvalitu, sílu a připravenost. Tato střetnutí nás dokonale otestují, a ukáží nám, kam se v této sezóně můžeme dostat.

 

Naši další soupeři mají spoustu zkušeností, hrají na té nejvyšší úrovni a také předvádějí fantastický fotbal. Je vždy dobře mít tu možnost si v průběhu předsezónní přípravy proti takovýmto celkům zahrát, protože to vás otestuje zkrátka dokonale. Až se potom v průběhu sezóny střetneme s jinými špičkovými kluby, bude to pro nás jednodušší.“

 

Není jisté, že Touré nastoupí během zápasů Emirates Cupu, protože se zatím pouze od pondělí zapojil do tréninků, poté, co se vyléčil z lehčí formy malárie. Pokud se objeví v sestavě, potom se bude snažit hráč z Pobřeží Slonoviny vyhrát před narvaným domácím stadionem trofej.

 

„Pokud se vám podaří nějaký předsezónní turnaj vyhrát, dokáže to vaší sílu a touhu něco vyhrát. Ve fotbale neexistuje žádný přátelský zápas, pro mě je důležité každé utkání. V každém utkání chci předvést ten nejlepší výkon a získat sebevědomí, obzvláště v předsezónní přípravě.

 

Vyhrát Emirates Cup bude tentokrát velmi náročné, ale je to skvělý turnaj na to, abychom se mohli připravit na začátek sezóny, a zjistit, jací hráči budou figurovat v naší základní XI. Je to velmi vzrušující, protože se střetneme s top kluby, a doufáme, že si naši fanoušci z těchto zápasů odnesou jen ty nejlepší vzpomínky.“

 

/arsenal.com/