Touré: Pískot na Ebouého byl krutý

Obránce Arsenalu Kolo Touré prosí fanoušky, aby se neobraceli k Emmanuelu Ebouému zády.

Eboué byl vypískán a poslán pryč ze hřiště poté, co vystřídal Samira Nasriho. Důvodem byla série velkých chyb ve středu hřiště, kterými dával soupeři z Wiganu šanci skórovat.

Fanoušci byli za svoji reakci kritizování, a jejich chování překvapilo i Tourého. Stoper, který považuje Ebouého za svého „mladšího bratra“ řekl: „Odehrál první zápas po 6 týdnech.“

Fanoušci mu to hrozně znepříjemnili a to v Arsenalu není běžné. Má naši plnou podporu, protože víme, jak dobrý je to hráč. Odevzdá týmu vše i když není 100% fit.

Byl jsem překvapen, protože naši příznivci jsou vždy skvělí. Myslím si, že to napětí ze zápasu bylo velké a proto byla reakce taková, jakou jsme šlyšeli.

Chci jim jen vzkázat, že je to výborný člověk, miluje klub a udělá pro něj vše. Doufáme, že příště mu pomohou, aby se začlenil lépe. Jedině tak to může fungovat.

Wenger zvažuje, že Eboué bude nasazen do zápasu s Portem v Lize mistrů tento týden:

„Myslím si, že bude ve středu hrát. Samozřejmě si s ním sednu a promluvím s ním. Věřím že ho to nabudí a přesvědčí, aby nám ukázal svůj potenciál.“

Emmanuel Eboué teď bude asi dost vytěžovaný, protože Theo Walcott a Samir Nasri utrpěli v nedávně době zranění. U Nasriho ovšem nebyl ještě rozsah zranění určen.

Podle původních předpokladů mohl Wenger už tento měsíc počítat s Tomášem Rosickým, ovšem jeho návrat se odsunuje na březen.

/teamtalk/