Touré: Zápas proti Chelsea můžeme vyhrát

Kolo Touré naléhá na své spoluhráče, aby se nezdávali naděje na to, že letos můžeme získat mistrovský titul v Premier League.

Reprezentant Pobřeží Slonoviny vstřelil na konci sobotního zápasu proti Middlesbrough vyrovnávací branku, ale i přesto se hráči Arsenalu museli smířit už se čtvrtou remízou v řadě.


Cestu za titulem jsme měli ve vlastních rukou, když jsme na ManYoos měli náskok 5 bodů, nyní jsme přenechali iniciativu novému lídrovi tabulky anglické nejvyšší soutěže.

 

Oživení výsledků týmu londýnské Chelsea a její snaha dotáhnout se na čelo peletonu ligové tabulky ještě více zesílilo tlak na hráče našeho mužstva, ale Touré věří v to, že se Arsenal může v neděli vrátit na první příčku Premier League, protože je toho názoru, že můžeme uhrát tři body na Stamford Bridge.

 

„Opět jsme museli v sobotu dohánět jednogólové manko, poté, co jsme si opět nechali vstřelit naprosto zbytečný a hloupý gól“, řekl Touré. „Pro každý tým je vždy velmi těžké se s takovým vývojem zápasu vypořádat a případně vstřelit vyrovnávací gól, my jsme naštěstí to štěstí měli, a neprohráli jsme.

 

Prostě i nadále musíme pokračovat v naší hře, a začít vyhrávat ty ´´velké´´ zápasy. Ještě pořád se nás týká boj o titul a pokuď budeme i  nadále předvádět podobnou hru, jako v posledních minutách zápasu proti Middlesbrough, potom možná budeme mít v dalších zápasech více štěstí, a podaří se nám  vstřelit i více branek.

 

Pokusíme se o to, abychom v zápase s Chelsea uhráli nějaké body. My sami moc dobře víme, že můžeme hrát proti komukoli a na jakkémkoli hřišti a vyhrát – to jsme ukázali už v zápase proti Milánu. Musíme zkrátka předvést stejný výkon i v neděli, a potom tento zápas můžeme vyhrát.

 

Nyní vyjímečně nehrajeme žádný zápas v průběhu týdne, takže máme čas na to, abychom si pořádně odpočinuli a měli tak v neděli pořádnou zásobu energie na to, abychom mohli na hřišti odevzdat maximum. Nejdůležitější věcí je zůstat i nadále sebevědomými, a i nadále hrát naší hru, plně se soustředili na každou minutu utkání, až do té úplně poslední.

 

Letos bude bezpochyby velmi zajímavý boj o titul. Tým, který bude nejvíce sebejistý a důsledný v každém zápase vyhraje titul. V současně chvíli je to pro nás velmi těžké, protože v každém zápase přicházíme v tomto boji o dva body. Ale jakmile se nám podaří vyhrát zápas, můžeme v tom pokračovat až do konce sezóny.“

 

/arsenal.com/
{mos_fb_discuss:5}