Tréner Readingu šokovaný po obrate Arsenalu

Brian McDermott bol nepríjmene šokovaný potom čo Reading prehral 7–5  s Arsenalom a povedal, že po zápase to v šatni vyzeralo ako na pohrebe.

Zdalo sa, že Reading sa jednoducho dostane do štvrť-finále, potom ako sa dostali do vedenia 4-0 vďaka zásahom Jasona Robertsa, vlastnému gólu Laurenta Koscielneho, Mikela Leigertwooda a Noela Hunta, ale gól Thea Walcotta len pár sekúnd pred koncom prvého polčasu dal Gunnerom malú iskierku nádeje, že šanca na otočenie ešťe žije.

Olivier Giroud pridal ďalší v strede druhého polčasu a potom v predĺžení nasledovali dva smrtiace údery, od Koscielneho a Wallcota, vďaka ktorým zápas pokračoval do predĺženia.

Marouane Chamakh upravil zápas na 5-4, ale potom Pavel Pogrebnyak znova vyrovnal. Keď už hra smerovala k penaltám, Chamakh pridal jeho druhý a Wallcot zkompletizoval svoj hat-trick a uzavrel tak neuveriteľnú futbalovú noc.

McDermott ju síce tak nevidel a povedal, že čím skor zabudnú na tetnto zápas, tým bude lepšie.

„Je to ako pohreb. Nebol som šťastný cez polčas pretože to bolo  4-1 namiesto 4-0,“ povedal. “To im dalo impulz, ktorý nemali dostať. Dominovali sme v prvom polčase a oni dali gól z ničoho“

„Keď dobrý tím a hráčí získajú takéto povzbudenie, tak ho využijú. Bol to kamikaze futbal v druhom polčase a v nadstavení. Dokonca aj skóre 5-5 je nezvyčajné.

„Zrejme nám nepomohlo to že rozhodca pridal dve minúty už k existujúcim 4 minútam nadstaveného času a vzniklo z toho 6 minút. Nemôžte mi povedať, že boli nadstavené zle tie 4 minúty ale podľa rozhodcu boli.

„Na konci zápasu, nebolo nič potrebné povedať hráčom. Niekedy platií, čím menej sa povie tým lepšie. Vieme čo sa stalo. Túto hru si zapamätáme na dlhý čas, a vďaka tomu sa cítim o veľa horšie!“