Trenérská rošáda v Arsenal FC

V rámci pokračující strategie Arsenalu plně rozvíjet mladé hráče a efektivně je přivést do prvního týmu, byly provedeny změny na trenérských postech.

Cílem Arsenalu je vytvořit „přechodový tým“, který bude systematicky řídit rozvoj hráčů skrz jejich nejnáročnější období svého profesního života. Cílem je vytvořit jasný rámec pro naše mladé hráče, aby naplnili svůj potenciál na nejvyšší úrovni.

Freddie Ljungberg, který do této chvíle vedl tým U-23, se stane asistentem A-týmu. Vedení Arsenalu je velmi spokojeno s dopadem Freddieho práce na mladé hráče akademie, který pomohl rozvíjet jejich schopnosti a dopomoci  jim prorazit do A týmu. Toto ocenění jeho práce si naprosto zaslouží. Vedle nových trenérských povinností se Freddie zaměří na mladé hráče, kteří přecházejí z akademie do A-týmu.

Steve Bould povede tým U-23 a bude dohlížet na tréninkový program týmů U-23 a U-18 spolu s manažerem akademie Per Mertesackerem. Spolu se svými novými povinnostmi pod vedením U-23 bude Steve spolupracovat s Freddiem. Cílem této provázané spolupráce bude efektivnějšího přechodu hráčů mezi akademií a A-týmem. Tento krok povede k zajištění efektivnějšího vystavení mladých hráčů správným fotbalovým výzvám ve správný čas. Hlavní trenér brankářů Sal Bibbo přibere nové úkoly ve své trenérské roli. Sal bude odpovědný za přechod mladých brankářů z akademie do seniorského fotbalu.

Kromě těchto změn a dokončení „přechodového týmu“ bude manažer přes hostování Ben Knapper i nadále identifikovat a doporučovat kluby třetích stran, aby se podílely na rozvoji  mladých hráčů a nakonec i posunu do seniorského fotbalu.

Freddie, který také v minulosti vedl tým U-16, řekl: „Jsem opravdu nadšený touto možností pokračovat v rozvoji a práci s některými velmi talentovanými hráči, se kterými jsme se nyní setkali v A týmu. Těším se na spolupráci s Unai Emerym a jeho týmem a doufám, že tato kooperace povede k zisku trofejí pro Arsenal a jeho fanoušky . Těším se na práci v této nové struktuře a předávání svých zkušeností a znalostí hráčům o tom, co je potřeba k úspěchu na této úrovni. “

Steve, který již jedenáct let působil u mládežnických týmů, předtím než se stal asistentem manažera Arsene Wenger v roce 2012, řekl: „Vždy jsem měl hluboký vztah k rozvoji mladých hráčů a jsem rád, že jsem se vrátil k práci, která je pro budoucnost klubu tak důležitá. Máme skvělé mladé hráče a mojí prací a zodpovědností bude pomoci jim maximalizovat jejich potenciál.

Změny nabývají účinnosti od 1. července.

Sportovní ředitel Raul Sanllehi řekl: „Identifikace, nábor a rozvoj mladých hráčů je klíčovou součástí naší strategie. V našich mládežnických týmech máme velmi talentované hráče. Stejně jako všechny největší kluby, i pro nás úkolem pomoci jim co nejlépe využít jejich potenciálu a schopností.“

„Nejtěžší je vždy přechod mezi fotbalem mládežnickým a seniorským. V Arsenalu již máme zavedeny osvědčené programy, ale tyto trenérské změny a změny ve struktuře zajistí, že naše plány s každým hráčem budou ještě jasnější. Jsem si jistý, že to učiní významný rozdíl v naší schopnosti připravit mladé hráče na přechod do A-týmu. “

 

/arsenal.com/

Tags: , ,

Komentáře

  1. FildaGooner (karma: 4586) #1

    Za me zatím největší adept na to to vzít po Emerym. Prošel si v Arsenalu vším, byl všude úspěšný, ať už jako hráč, trenér U16 nebo trenér U23, asistent u áčka je poslední krok k tomu to převzít celé. Zná dokonale mladé hráče, zna jejich charakter, zna jejich vývoj, jak fotbalový, tak lidský, ví jak k jednotlivým klukům pristupovat, nebál by se jim věřit a oni by věřili jemu. Jasně, všichni máme rádi Titiho, Vieiru, nikdo by nebyl naštvaný, kdyby se v budoucnu stali manažery Arsenalu, ale Fredieho cesta je přirozenější, dá se do velke míry porovnat se Zidanem v Realu.

  2. Paulus.novy (karma: 1792) #1

    Z této „trenérské rošády“ mám velkou radost. Ve vší úctě k Bouldovi, tak času měl celkem dost a nějaký pokračující progres jsem u něj nezaznamenal. Nevím, proč si ho AW k sobě vzal, ale údajně si od něj stejně do ničeho kecat nenechal a možná ho tedy měl jen jako „někoho k ruce“, kdo bude držet ústa a krok. Emery ho pak vyměnil po jedné sezoně, tudíž ho taky nejspíš moc neuchvátil, zejména když jeho pravděpodobná specializace by měla být tak nějak přirozeně obrana.
    Hodněkrát tu zazněla kritika, že se Emery nechodí dívat na mladé hráče. Tohle bych mu osobně nezazlíval, moderní management je v rostoucí komplexnosti mnohem víc specificky orientovaný. Takže místo toho, aby Emery postaru trénoval A tým, pak šel koukat na mladíky a večer strávil výběrem sekaček, tak se raději angažoval odborník, který s mladými velmi úspěšně pracoval a bude fungovat jako spojka mezi juniorkami a A týmem. Mě osobně se tento krok velmi líbí.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.