Tři věci, kterých jsme si všimli: Rapids 0-3 Arsenal

Příslib Martinelli

Gabriel Martinelli je posledním přírůstkem do našeho týmu a využil svou první příležitost zazářit. Od začátku byl živý, Brazilec brzy vystřelil, několikrát obehrál obránce díky jeho práci s míčem. V prvním poločase téměř vstřelil branku, v další šanci se mu již podařilo skórovat. Brance předcházel centr Dominica Thompsona a vynalézavé zakončení, Martinelli vystrčil rameno a dostal míč do sítě. Téměř stejně působivý bylo jeho hrací rozsah (work rate), více než jednou Martinelli běžel zpátky, aby zastavil soupeře a z obrany vyrazil do útoku. To byl slibný začátek.

Rychlost Saky

Loňskou sezónu jsme viděli záblesky potenciálu při debutech Bukayo Saky, když byl zařazen do prvního týmu v Europa League, Premier League a Emirates FA Cupu během šesti týdnů a rychle se přizpůsobil požadované rychlosti. Rychlost je v podstatě jeho slovo. Sakovo rychlost je obrovská zbraň a my jsme to viděli při naší první brance, když do bleskového sprintu za obránci dostal přesnou průnikovou přihrávkou od Eddieho Nketiaha. Saka se na pravé straně ocitá sám a střílí míč přes brankáře. Ve druhé polovině upoutal pár skvělými náběhy – bude fascinující vidět, co může Saka podat v International Champions Cup.

Arsenal v Americe

Naši fanoušci se ukázali při síle během zahájení našeho amerického turné v Dick’s Sporting Goods Park. Řada mladíků si vylepšila svou reputaci. Největší ovace ale dostali Aubameyang, Lacazette a Ozil, kteří potěšili fanoušky, když se rozcvičovali u postranní čáry, Auba se zdravil s těmi nejbliže k akci. Toto očekávání se změnilo, když triumvirát přišel společně do hry. Ještě před posledním hvizdem by byl větší řev, ale Laca a Auba nezvykle zahodili velké šance.

arsenal.com