Čtvrteční aktuality a spekulace

 

Krtek v předchozích dílech nasadil laťku (jako vždy) sakra hodně vysoko a tak se s tím jeden unavený pracující pokusí poprat 🙂

Hned první info je skutečně trefou. Zřejmě informace o váhání Vertonghena mezi slepicemi a jediným klubem na severu Londýna zvedly dailymailu čtenost, a tak si pospíšili páni redaktoři s dalším jménem. Tím je tentokráte Marvin Martin, záložník ze Sochaux, jehož cena je prý 9,5 miliónů euro. Snad ne těch řeckých :-))).

Arsenal má sice stoperů obecně na rozdávání, ale to rozhodně nebrání talksportu, aby nepřispěchal s přírůstkem z Francie, ale odkud jinud by AW nakupoval, že? Navíc Montpellier, mistr ligy, zřejmě plánuje v další sezóně sestoupit a chce zřejmě prodat všechny hráče. Takže k nám přijde stoper Mapou Yangi-Mbiwa a zřejmě posadí na lávku Vermaelena, to už se ale v článku talksportu nedočteme. 

Ten samý zdroj se pouští hned do další spekulace, podle které Arsenal prohrál boj (i když jsem nikde nic nečetl, ale zřejmě byl litý) o Youssefa Msaknu, mladého to Tunisana. Boss to jako vždy podcenil a tak už podle pánů „novinářů“ s hráčem jednají o smlouvě bafuňáři z Udinese. GL!

Dailymail byl vůbec dnes hodně plodný. Podle jejich informací Arsenal ztrácí v souboji o hvězdičku Fulhamu Moussa Dembele. Zdá se, že Roman, majitel klubu ze stejné čtvrti, nasadil všechna esa a deset milónů v rozpočtu pro něj zřejmě není problém. Tak uvidíme, jaký názor o sekeře v rozpočtu klubu, který nevlastní ani trávník na SB, bude mít milý Michel a jeho FFPP.

Je sice skoročerven, do transferokna chybí ještě 30 dní, ale přiznávám se, že v těch spekulacích už se přestávám orientovat :-). A tak už ani nevím, kdo přišel s tou nádhernou ideou, že pro Arsenal bude nejlepší, když koupí za pár babek rumunského obránce Stefana Radu. Bohužel, tak jako v jiných případech, se nám do toho někdo zase, podle novinářů skysportu, motá. A když to nejsou pipiny, tak je to City, pro které zřejmě soupiska „25“ neplatí, Alespoň podle toho, kdo by je měl posílit. I když, Radu má dva agenty a každý povídá něco jiného, takže se ještě dočkáme grotesky jako od Friga

V té záplavě pitomostí a výmyslů skoro zapadne informace ze serveru justarsenal, která snad jediná má alespoň nějaký logický základ. Týká se AM z Dněpropetrovsku jménem Jevgenij Konopljanka, novináři občas nazvývaného ukrajinský Messi. Geňa ve věku 22 se zdá být typickým produktem skautů AW, je mladý, zřejmě nebude drahý a má bezpochyby obrovský talent. Ale vše má zase jeden háček. Skauty už nemá jen Arsenal. Má je taky Chelsea, City a další….

A jeden námět na přemýšlení na závěr. Předesílám, že žádný autobus už nikdy organizovat nebudu. Arsenal se v rámci předsezónní přípravy má představit na Camp Nou v poháru Joan Gampera, zakladatele katalánského klubu. Zápas by se měl odehrát týden před startem EPL, tedy o víkendu 11.-12.8.2012. Sice to ještě není ofiko, ale Gooner Talk má většinou dobré zdroje. Co vy na to? Camp Nou má sice away sektor hodně vysoko, ale Barcelona je krásná, letenky levné, vyloženě to láká k takové malé dovolené kořeněné odkazem Antoni Gaudí y Cornet a vítězstvím The Gunners a vypískáním našeho bývalého kapitána. V Grazu nás bylo „jen“ 92, v Kolíně 99, v Dortmundu ještě víc. Tak pojďme ten Camp Nou umlčet! Nejlépe tímto CHANTEM. 

 

Chillax:-)

Patrick

/různé zdroje/