Tým je zpět ve městě

Po několika týdnech na turné v USA se včera odpoledne vrátil Arsenal zpět do Londýna. Celkově to vypadá, že turné bylo úspěšné.

Na hřišti jsme vyhráli tři z našich čtyř přípravných zápasů, naši mladíci z akademie udělali dojem, starší hráči dostali minuty na vybudování své kondice a tvrdě jsme pracovali na vylepšení čtyřčlenné obrany.

Nejvíce zaujal Eddie Nketiah. Vypadal trochu nervózně, když byl v minulé sezóně povolán (myslím konkrétně zápas s Blackpoolem v FA Cupu), ale jeho góly proti Bayernu Mnichov a Fiorentině a jeho pohyb v posledních 10 minutách proti Madridu naznačují, že se dostává do formy. Vím, že se pořád mluví o jeho hostování, ale opravdu doufám, že ho udržíme a že dostane šanci v Premier League.

Joe Willock by měl mít o další motivaci postaráno poté, co ho Zinedine Zidane označil za „působivý“ a „top talent“. Vzhledem k tomu, že Matteo Guendouzi, Lucas Torreira, Alex Iwobi a Mohamed Elneny jsou pozadu v předsezónní přípravě, má opravdovou šanci začít spolu s Granitem Xhakou proti Newcastlu. Je také zajímavé, že Emery nechal hrát Emi Martineze celých 90 minut proti Realu Madrid. Kromě Baleovy branky (nebyla to jeho chyba), předvedl opravdu solidní výkon. Předvedl několik skvělých zákroků, také ochotně rozehrával zezadu. Mohl by to být pro něj zajímavý rok.

Zdá se, že naši příznivci ze Spojených států ocenili příležitost sledovat, jak hrajeme a trénujeme. Určitě jsme byli hlavním lákadlem v prvních třech zápasech a zdálo se mi, že máme na FedExFieldu početnou skupinu fanoušků. Pouhým sledováním blogů na Patreonu vím, že se konaly různé fanouškovské večírky, sponzorské akce, a všude spousta dresů Arsenalu. Je to daleko od našich alpských tréninkových táborů na začátku devadesátých let, kde jediný divák byl dobytek a pastviny jetele a hráčskou zábavou byly pouze šachy s Vic Akersem.

Turné bylo také velmi užitečné pro náš managment a trenérský tým. Edu mluvil o tom, jak využil svých prvních dní k setkání s hráči a vysvětlil jim, co plánuje přinést jako technický ředitel. Zná důležitost kamarádství v šatně a v nedávném rozhovoru hovořil o tom, že chce být tak transparentní, jak to jen bude možné.

„Nejsem ten, kdo zůstane v kanceláři a čeká, až někdo zaklepe na dveře a pošle mi zprávu,“ řekl pro Arsenal.com, „chci se do tohoto procesu zapojit, chci být uvnitř, chci být s nimi, chci být s Unaiem, chci být také s personálem, a pokud to potřebují poradit jim.“ Stejně jako Freddie Ljungberg, který vystupuje vedle španělských koučů velmi komfortně.

Není jasné, kolik času Edu, Raul Sanllehi a Vinai Venkatesham strávili s Joshem a Stanem Kroenkem, ale myslím si, že možnost komunikovat tváří v tvář s lidmi, kteří vlastní klub, byla pro ně pozitivní. Rozhovory přes Whatsapp a Skype jsou dobré, ale nahlédnout do chladných, mrtvých očí miliardáře, který si nepamatuje vaše jméno, je lepší. Určitě? Možná ne.

Po včerejší krátké panice, když Emery zpochybnil dohodu s Dani Ceballosem kvůli zranění Marco Asensia, to vypadá, že jeho hostování bude dnes potvrzeno. Záložník měl včera lékařskou prohlídku v londýnské Colney. Oznámíme také dnes dohodu s Williamem Salibou? Moje intuice říká, že redakční tým zítra vydá ten správný obsah.

Náš zájem o Wilfrieda Zahu a Kierana Tierneyho nadále stoupá a klesá. Plně očekávám, že tyto obchody budou ještě několikrát definitivně uzavřeny, než se 8. srpna zavře přestupové okno. Nepředpokládám, že Crystal Palace nebo Celtic chtějí náladového 33 let starého stopera?

Můžeme také očekávat, že několik mladíků, kteří byli v USA a kteří včera v noci porazili Barnet 3-2 půjdou na hostování. Včera Independent tvrdil, že by se Emile Smith Rowe mohl vrátit do Bundesligy. Stále se zotavuje po zranění, takže není kam spěchat. Také se musíme rozhodnout o Krystianu Bielikovi.

Hádám, že hráči budou dnes ráno v tréninkovém areálu na masáži a aby se ujistili, že jim Ceballos neukradl jejich skříňku. Pak budou mít zítra plnou přípravu na nedělní utkání proti Lyonu. Žádný odpočinek.

Blog je volně přeložen z Arseblogu, autorem je Andrew Allen. Byl napsán před zvěřejněním příchodů Saliby a Ceballose.