Týmy z nižších soutěží jsou nyní už fyzicky výborně vybavené, reaguje Wenger na hubené vítězství v Carabao Cupu

Většina fanoušků Gunners čekala ve středu klidnou výhru nad Doncaster Rovers FC, který ještě loni bojoval v League Two. Úvodní minuty také podobnému scénáři nasvědčovaly, ve druhém poločase se však favorit musel dlouho obávat, aby soupeř nevyrovnal. Po zápase znovu na dotazy novinářů odpovídal Arséne Wenger, který byl dotázaný:

na výkon svého týmu…
Začátek utkání byl od nás kvalitní, v úvodních pětadvaceti minutách jsme měli dobré tempo, pomalu jsme však začali ztrácet na soudržnosti. Naše přihrávky již neměly dostatečnou rychlost a také celkově upadla úroveň naší hry. Ačkoliv jsme se již neprezentovali stylem, jakým jsme chtěli a nedokázali definitivně vše rozhodnout, tak jsme náš cíl nakonec splnili.

na jeho vztah se Sirem Alexem (který je otcem současného kouče Doncasteru – pozn. překl.)…
Na ten zápas jsem ho pozval! Sport je i díky takový věcem dobrý. Na jedné straně proti sobě soupeříte, na té druhé k sobě chováte respekt.

na to, jestli mu v Premier League chybí…
Samozřejmě byl velkou osobností této soutěže, ale stále ho někdy potkávám při evropských setkáních.

na to, zda jde Darren v jeho stopách…
Ano, ano, ano, ano. Omlouvám se, ale ano.

na zranění Thea Walcota…
V úvodním poločase dostal kopanec do kolena, stejně tak i ve druhém. Nemyslím si však, že by se mělo jednat o velký problém. Podle mého to není více než nakopnutí.

na to, že nechal Alexise odehrát devadesát minut…
Potřebuje nabrat herní praxi, z toho důvodu také hrál celý zápas.

na to, zda Alexis bude připravený na pondělní večerní utkání…
Ano, už by měl být připravený.

na Doncaster Rovers…
Odehráli velmi dobrý duel. Nyní je to už jiné, než to bývalo, týmy z nižších soutěží jsou fyzicky výborně vybavené. Po kondiční stránce byl Doncaster absolutně bez problémů. Hrál organizovaně, dělal nám potíže, ani v jediný okamžik neukázal mentální slabost, držel s námi krok až do konce duelu – dokonce mohl i vstřelit branku. Překvapil mě kvalitou a úrovní hry, dle tohoto klání by se neměl obávat o setrvání v lize. Potřebuje se pouze adaptovat, po postupu odehrál jen pár zápasů.

na mladíky…
Zjistili, jaká bývá intenzita podobných duelů. Na této úrovni se již musí umět rozhodovat, zvláště koncentrace musí být perfektní. Ukázali své kvality, chvílemi byli ovšem právě zaskočeni nedostatkem pozornosti. Tady si to již dovolit nesmí. Takticky se stále musí přizpůsobit ostrosti těchto utkání.

/arsenal.com/