U-23: Nketiah a Nelson řídili výhru nad Chelsea

Juniorka Arsenalu si v sobotu po obědě poradila se stejně starým výběrem Chelsea 3:1. K výhře po jedné brance přispěli Eddie Nketiah a Reiss Nelson.

Byl to především prvně jmenovaný, který svým oslnivým výkonem pomohl týmu ke třem bodům a návratu na druhou pozici Premier League 2.

Lépe ovšem do utkání vstoupili hosté. Ve čtrnácté minutě se za hranici vápna dostal k míči Kyle Scott a svoji střelou překonal Dejana Ilieva.

Než Chelsea stačila kontrolovat hru, bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav zajistil Nketiah, osmnáctiletý mladík v ligovém ročníku vstřelil již svoji desátou branku.

Gunners po vstřeleném gólu pokračovali v tlaku a odměnou jim bylo vedení 2:1, když se do spodního rohu branky prosadil Tyreece John-Jules. Rozhodčí nejprve branku neuznal kvůli domnělému ofsajdu, po poradě s asistentem ovšem nakonec ukázal ke středu hřiště.

Zbytek poločasu pojednával ve znamení opatrné hry, která byla podpořena jistotou v obranných řadách.

Druhou půli začali domácí fotbalisté s pokusem o navýšení skóre. Střelu z voleje Nketiaha zastavil blok, Jordi Osei-Tutu poté dalekonosný pokus dostal těsně nad břevno.

Čtyřiašedesátá minuta přinesla Arsenalu klid, Nelson z přímého kopu stanovil konečné skóre na 3:1. Jednalo se tak o jeho osmý letošní gól.

Ve zbytku duelu Gunners hlídali průběh na svých kopačkách. Sobotní vítězství jim zajistilo druhou pozici v tabulce. Na vedoucí Leicester nyní ztrácí bod, Arsenal má však utkání k dobru. Dalším soupeřem bude šestého dubna Liverpool.