U18 i U16 porazili Portsmouth

Útočníci Arsenalu Benik Afobe a Luke Freeman se minulý týden představili v reprezentačním dresu. Svou formu z mezinárodních utkání si udrželi i v dresu Arsenalu. Hlavně jejich zásluhou dnes ráno U18-ka porazila na londýnském Colney Portsmouth 5:0.

I Roarie Deacon pokračuje ve své skvělé formě. Prvním gólem zápasu si připsal na své konto již sedmou trefu. Na 2:0 zvýšil deset minut před koncem poločasu Benik Afobe.

Po přestávce přidal další dva góly Luke Freeman a o výsledku zápasu bylo v 66. minutě v podstatě  rozhodnuto. V 84. minutě uzavřel skóre svým druhým gólem v zápase Benik Afobe.

V A skupině Premier Academy League nasbírali mladí Gunners již 60 bodů. Tím si zajistili místo v národním semifinále, které se bude hrát v květnu. Los pro semifinále je následovný:

Semifinále
Sunderland vs Tottenham/Aston Villa/Leicester
Manchester City v Arsenal
(tyto zápasy se hrají 16.května v 11:00)

Finále
Vítěz semifinále 1 vs Vítěz semifinále 2

(finále 23.května v 11:00)
Semifinále i finále se hrají na 1 zápas, tým uvedený jako první hraje doma

Dnes odehrál svůj další zápas také tým U16. Toho samého soupeře, tedy Portsmouth, porazili 2:1. O výhře Arsenalu rozhodli góly Jernadena Meadena  a Samira Bihmoutinea. Skvělým výkonem se prezentoval také brankář Charlie Mann.