U18 report: Birmingham 2:4 Arsenal

U18-ka pokračuje ve skvělých výsledcích. Tentokrát porazili Birmingham na jeho hřišti 2:4

Datum: 18.4.2009
Čas: 12:00
Branky: Ansah 2, Afobe, Aneke,

Arsenal:
Mann(6), Glasgow(7), Boateng(6), Miguel(6), Brislen-Hall(6), Monakana(6),  Aneke(7),Ozyakup(7), Meade(7), Afobe(7), Ansah(8)

Subs: Rees, Wynter, Webb, Chambers

Tým U18 zajížděl v sobotu do 110 mil vzdáleného Birminghamu, a doufal, že si uchová neporazitelnost v roce 2009.

Young Gunners neprohráli od prosincové porážky s Norwichem. Od té doby se jim podařilo skórovat v každém zápase.

Aktuální forma týmu je vynikající. Výhra 3:2 se záludnou Aston Villou, následovala ohromná výhra 5:0 s Portsmouthem a poslední ničivá výhra 4:0 nad Chrystal Palace.

Ve středu čeká tým Steva Boulda odveta semifinále FAyouth cupu proti Manchesteru city. Birmingham odehrál své první utkání semifinále FAyouth cupu v pátek, soupeřem jim byl Liverpool.  Proto se očekávalo, že oba týmy nastoupí s velmi mladými hráči.

Téměř celá sestava byla poskládána z hráčů U16 a stejně tak tomu bylo u Birminghamu. Svůj první zápas za U18 zaznamenali na pravé straně hřiště Jeffrey Monakana a Ben Glasgow, v útoku nastoupil poprvé Zak Ansah. Ten společně s Benikem Afobem vytvořil velmi dobře fungující útočnou dvojici.

Arsenal začal od začátku velmi živým výkonem. Do vedení poslal svůj tým Zak Ansah. Svým 10-tým gólem v sezóně zvýšil skóre na 2:0 Benik Afobe.

Hráči Birminghamu ale zabojovali. Podařilo se jim vyrovnat na 2:2 a Arsenal mohl děkovat brankáři Charliemu Mannovi, že neinkasoval ještě potřetí.

Domácí hráči se ale unavili a Arsenal strhl výhru na svou stranu. Ansah si připsal na své konto svůj druhý gól v zápase. Na konečných 4:2 upravil Chuck Aneke, který byl u vítězství reprezentace U16 na turnaji v Montaigu.

arsenalyouth.wordpress.com/