U19 Euro: Lansbury dal gól a další tři zařídil

Kapitán Henri Lansbury vstřelil jeden gól a další tři připravil v soutěži U19 UEFA Euro 2009.

Po remízách se Švýcarskem a Ukrajinou, tým Briana Eastickse věděl, že pro postup do další fáze budou muset výhrát proti Slovinsku. Tři lvi splnili svůj úkol, když vyhráli 7:1.

Skóre zápasu po 10 minutách hry otevřel Henri Lansbury, který poté pomohl svými přihrávkami Matthew Briggsovi, Danny Welbeckovi a Nathanu Delfounesovi navýšit vedení týmu.

Lansburyho střela z rohu velkého vápna krásně zapadla do růžku branky. Z Arsenalu nasoupil také útočník Rhys MurphyGavin Hoyte, který po 64. minutách střídal právě Lansburyho.

Další zástupce Arsenalu na šampionátu Francisca Méridu ovšem neměl tolik štěstí, když jeho Španělsko podlehlo Francii 1:0. Francie bude ve čtvrtek v Semifinále čelit právě Anglii.

Merida nastoupil od začátku, ale nedokázal čelit útokům Yacine Brahimiho, proto byl nahrazen Danim Aquinem.

Zdroj: /arsenalyouth/