Udinese Calcio 1-2 Arsenal FC – Hodnocení hráčů

Žádná óda na radost to nebyla, ale takové už zápasy v CHL bývají.

Szczesny – 8,5  Bezchybný a i bez chycené penalty by pravděpodobně byl MOTM. Naprosto klidný, jistý, burcující a sebevědomý. Dnes i s dobrými výkopy, což u něj je slabina. Nemusel vytahovat nějaké přehnané robinsonády, zkrátka jen vždy stál tam, kde měl, a tak to má být. Za gól ho neviním, tohle se snad ani chytat nedá. Penalty save byl z říše snů.

Jenkinson – 7,5 Podle mě výborný výkon, vyvážený dozadu i dopředu, velmi umě si dovedl poradit v soubojích 1 na 1, v soubojích se nebojí ani přitvrdit, jít do hráče. Velké pozitivum tenhle výkon loni ještě třetiligisty.

Djourou – 6  Na stopera neskutečně nedůrazný, což se potvrdilo u gólu Udinese, tolik prostoru specielně Natalemu dát nemůže, to se mu stalo ještě několikrát. Ve vzduchu byl jako již tradičně kvalitní, vyhrál hodně hlaviček, občas i vyvezl míč, i když s jeho kontrolou míče člověk spíše trne. To hlavní, kvůli čemu na hřišti je, neplnil moc dobře, ale v celkovém hledisku to nebylo zas až tak špatné, nicméně to chce zlepšení.

Vermaelen – 7,5 Naprosto nesmyslně odpískaná penalta po jeho hraní rukou a následná žlutá byla jednou z mála kaněk na klasicky výborném výkonu Thomase. Opravdu prototyp stopera, které by měl mít klub jako Arsenal minimálně dva. Nehraje naivně, hraje hlavou, opět výborný v soubojích, kdy ví, jak se chovat, aby z toho nebyl faul a zároveň ví, kdy zasáhnout a zakopnout míč. Ve vzduchu samozřejmě taky kvalita, stejně jako Johann. Jeho neuvěřitelně přesné hlídání offside systému stojí taky za zmínku. Další z vysokých známek.

Sagna – 6,5  Ukazuje svou univerzálnost. Má to přes nohu, ale přesto jsou jeho centry stejně kvalitní jako Clichyho. Založil s Theem akci před druhým gólem, dozadu mu sice občas utíkali hráči výš, než Jenkinsonovi, občas trochu propadl, ale stihl to většinou dát do pořádku nebo Udinese šanci promarnilo. Rozhodně mi jeho výkon nevadil, i když chybičky byly.

Frimpong – 7 Dle mě jeden z nejlepších hráčů v první půli, minimálně nejlepší ze středové řady. Lítá do soubojů jako utrženej, ale dnes mu to vycházelo a většinou hrál balón. Také nevyčkává jako někteří ostatní a hráče dohrává tvrdě, pokud u toho bude hrát míč, je to naprosto v pořádku a takového hráče v týmu přivítám. Občas mu nevycházela rozehrávka, v té prostě musí jít nahoru, jinak ale sympatický výkon i za 45 minut.

Song – 6,5  V první půli měl hrát hráče před Frimpongem, který tedy chodí i dopředu a to mu s jeho těžkopádným stylem dle mě moc nešlo, jeho střela z hranice vápna byla děsivá, jeho kombinace na malém prostoru taky nic moc. Od druhé půle se zatáhl na svou obvyklou pozici a bylo to lepší, měl víc klidu na přihrávky, nedal soupeři šanci vzít míč, bylo to o poznání lepší, ač taky s ním vyloženě spokojený nejsem, chybí mi jeho tackling zpřed 2 let.

Ramsey – 6 V prvním poločase naprosto otřesný dozadu i dopředu, jakoby se nakazil statickou hrou AFC, nebyl schopen střílet z dobrých pozic, kolmé přihrávky nechodily žádné, prostě jen rozdával do stran. Dozadu přes něj soupeř přecházel až příliš lehce, kdy vzali míč 2 hráči soupeře, přešli přes Aarona najednou už byli v pozici ke střelbě jen proti stoperům, tato situace se opakovala několikrát. Ve druhé půli se hodně zlepšil, zklidnil, neztrácel, snažil se i o nějaký kolmice, už to bylo ke koukání. Musí se zlepšit nebo vedle sebe dostat partnera, který by to táhnul, protože ač je Aaron kapitánem Walesu, v AFC se jako mozek zálohy zatím hledá, i když druhý poločas byl pozitivní, bohužel v součtu mi to nedává jinou známku.

Walcott – 6,5 Mohl rozhodnout o postupu AFC daleko dřív, ale zazdil tutovku. Jeho přihrávky v prvním poločase byly taky hrozné, jeho průniky končily na prvním obránci. Ve druhé půli to bylo o malinko lepší, především vstřelil druhý gól, kdy tentokrát zakončil zkušeně. Theo je kvůli těmto momentům platný, musí být ještě platnější ve hře. Každopádně se mi hodně líbí jeho střelba, jeho placírky mají razanci, za to plus. Dnes v průměru.

Gervinho – 7,5 Trochu sobecký zápas od Gervinha, ale proč ne koneckonců. Jeho vedení míče a jeho uvolňování se 1 na 1 je ale výborné, zařídilo nám to i první gól. Opět se hodně utápěl v kličkách, ale za konstantní nebezpečí, když měl míč, si zaslouží velmi dobrou známku, prostě ten hráč ví, co dělat s míčem a jak být týmu prospěšný.

Van Persie – 7 I on měl šanci rozhodnout daleko dřív, ale stejně jako Theo šanci zazdil. Jinak ale neztrácel, poslal dobrý přímák do šestnáctky, dobře míchal míč a posílal ho dál. Mohl dát víc gólů, ale i za ten jeden můžeme být rádi, stál tam, kde měl a to je hlavní.

Střídající hráči:

Rosický – 7 Poslán na hřiště na druhou půli, ve které nebyl nějak přehnaně výrazný, přesto velmi platný, přínosný jak defenzivně, tak především kvůli zklidnění rozehrávky. Zkusil i vypálit, což bylo to, co nám chybělo, trefil ale jen záda. Mně se líbil, přinesl to, co nám chybělo, abychom předčili soupeře v záloze.

Traore – Měl jednu střelu, s níž nenaložil nic moc

Arshavin – Nehodnocen

Byl to takový typický CHL mač, žádné přehnané vzrušení ze hry, ale účel splněn. Ač jsme dle statistiky měli víc střel, trochu jsme tápali v první půli, záloha nepracovala tak, jak by měla, Udinese mělo tutovky. Ve druhé půli kromě penalty Udinese už nijak zvlášť nehrozilo, AFC si postup v klidu pohlídal, pomohl hlavně Persieho gól. HH na zápasy CHL se dělají fakt blbě, ale v konečným důsledku můžeme být spokojeni alespoň s postupem.

Teď se zberchat na United, sestava je dá se říct daná, ale třeba překvapí střídající mladíci (věřím, že se už konečně na hřiště podívají, když je AW tak chválí) a třeba tam i něco ukopeme.

See Ya