UEFA chválí Arsenal za hospodaření

Gianni Infantino uvedl, že fotbalové kluby by si měly brát příklad z Arsenalu, pokud jde o finanční hospodaření. UEFA se v posledních několika letech snaží bojovat s nadměrným zadlužováním týmů a nedávno vstoupily v platnost nové právní předpisy v tomto smyslu.

Sezóna 2011/12 bude první ze tří, během které budou kluby povinny snížit své zadlužení. Po uplynutí této doby týmy, které nesplňují předpisy UFEA, se budou muset rozloučit s evropskými soutěžemi. V případě Arsenalu ale není opravdu potřeba se obávat, protože dluh klubu rok od roku klesá o významné částky a příjmy se zvyšují. Jen v loňském roce klub vykázal zisk  více než 50 milionů liber.

Infantino připomenul, že před deseti lety klub z Ashburton Grove měl výrazně nižší příjmy než  Chelsea, Liverpool nebo Newcastle, ale nyní je vše naopak.

„Ještě před 10 lety měl Arsenal nižší příjmy než Liverpool, Chelsea a Newcastle. Dnes je situace zcela jiná. Je zajímavé, že v roce 2009 měl Arsenal 2x vyšší příjmy než „straky“. Je to dokonalý příklad toho, čeho lze dosáhnout prostřednictvím rezolutních rozhodnutí a vhodného investování“ 

/BBC.com/