Unai Emery na setkání se zástupci Emirates

Unai Emery se zúčastnil obchodního oběda sponzorovaného společností Emirates během druhého dne přípravné tour v Singapuru. Náš hlavní trenér ve společnosti výkonného ředitele Ivana Gazidise a našeho reklamního vedoucího Vinaie Venkateshama promlouval k řadě zástupců společnosti Emirates v našem týmovém hotelu.

Unaii, jak si užíváte svou první tour a první zkušenost se Singapurem?

Ahoj všem. Je to poprvé, co jsem zde, a poprvé, co jsem se s Vámi setkal v rámci klubu. Podle mě byli všichni lidé z klubu a všichni lidé, které jsme tu potkali, skvělí. Zažili jsme spoustu dobrých setkání a já chci dát každému fanouškovi Arsenalu nezapomenutelný zážitek, který s námi může získat. Zlepšuji svou angličtinu, ale pořád není úplně nejlepší! Můžu a chci ji zlepšovat. Můj první den s Ivanem jsem mluvil anglicky tři hodiny, chci pokračovat s jejím zlepšováním. Během několika měsíců chci být schopen mluvit s Vámi naprosto srozumitelně.

Jaké byly Vaše první dojmy v Arsenalu?

Je to skvělý, velký klub. Má svou historii, přítomnost a my chceme tvořit budoucnost. Arsenal je londýnský klub, anglický klub, avšak každý den vidím po celém světě fanoušky Arsenalu, kteří se s klubem identifikují a užívají si sledování tohoto týmu. Jsem velmi vzrušený, šťastný, a jsme velmi oddaní Vám, tomuto klubu, jeho historii i přítomnosti. Každý den když vstávám, mám velkou motivaci začít se svou prací, s fanoušky, s přípravou na začátek sezóny. Po přípravných zápasech budeme hrát dvě velká utkání a nyní jsme blízko prvnímu velkému zápasu. Každý hráč a člen personálu je soustředěný na začátek sezóny Premier League proti Manchesteru City.

Jak se těšíte na první zápas proti Manchesteru City?

Každý, kdo v klubu pracuje, svou práci soustředí na tento zápas, chceme odehrát dobrý zápas pro každého. Jde o velkého rivala, začít na Emirates stadium proti Manchesteru City je náš první cíl. S veškerou energií hráčů i fanoušků víme, že můžeme začít sezónu velkým výkonem proti velkému týmu.

Jak byste popsal svůj styl hry?

Ve všech zápasech chci po každém svém hráči, aby vydal intenzitu, agresivitu, aby ukázal, že chce vyhrát a je připraven tvrdě pracovat, aby vyhrál. Chceme toho dosáhnout se stylem, osobitostí, dominancí na hřišti. Po každém hráči chceme, aby tvořil věci, hledal způsoby, když drží míč. Jakmile jsme bez balónu, chceme ukázat ambici ho urychleně získat zpět. Chceme toto prokázat nejen v každém zápase, ale také na každém tréninku. Chceme, aby naši hráči byli energičtí, plní akce s míčem i bez něj a aby dominovali hře.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

   • Marek
    Peter Hill-Wood (karma: 144) #3

    V poriadku, myšlienku total futbalu som zaregistroval, lenže tu miešaš individuálne činnosti hráča s celkovým herným prejavom. Povedz sám, čo hráči posledné sezóny okolo šestnástky robili. Nepremýšľali? Pokiaľ hráš aktívne futbal, vieš že pri držaní lopty máš niečo vytvoriť a nezbavovať sa jej. Ale z taktického hľadiska určite hráčom nepovie to, na čo si narážal. Vymýšľať môžu aj sústavne po krídlach s myšlienkou nakopnutej lopty…
    A propo, aj pod Arsenom sa to síce nazývala hádzaná, ale tiež šlo o ,,hľadanie spôsobov, tvorenie…“, v realite v podobe kolmic, narážačiek, či prenesených lôpt, pokiaľ sme boli pred bránou súpera. Takže nerozumiem, prečo bola podľa teba obava ohľadom ,,hádzanej“ tak nemiestna. :))

     • Marek
      Peter Hill-Wood (karma: 144) #7

      Rozumiem, ale s mc1987 si vôbec neprotirečíme. Odkazujem na pôvodný komentár, kde dúfam, že nepôjde opäť o doteraz zaužívanú taktiku hádzanej.
      Vyššie cituješ UE vo veci ohľadom tvorenia, a myšlienok hráčov. Následne však na potrebu taktickej prípravy od trénera. Ospravedlň ma, ale asi celkom nechápem, v čom sa náš názor líši. :))

      |
 1. mc1897 (karma: 2975) #4

  Problem AFC za Wengera proti autobusom bol:
  a/ alibizmus – skoro vsetci si zamenili drzanie lopty za prostriedok vyhry co je nezmysel, kedze….
  b/ prostriedok vyhry proti autobusom je kreativita spojena s primeranym rizikom, teda napr. po rozohravke hra dopredu na malo dotykov, velmi casto do kridla, s nabehom viacerych hracov do vapna (a na vapno) na kriznu loptu bud vzduchom, za obranu alebo za seba.
  —–
  My sme pri tej nasej AW hadzanej hravali prakticky bez kridiel, so smerovanim 95% prihravok dozadu a do strany, alibistickym pomalym odovzdavanim lopty (minimalne z prvej dopredu) a posuvanim 9 superov do ich vapna, kombinaciou na kratko takmer vyhradne po zemi.
  99% mancaftov to malo precitanych a len cakali na chybu a brejk do otvorenej obrany alebo standardku. Platilo ze z 5-7 centrov do vapna/patky AFC mas jeden gol isty. Takticka sebevrazda…

  Zamer zaclenit timovy pressing do zakladnej starategie kvitujem, kedze to je druhy sposob ako prekonat autobusy (a nielen tie). Ale to uz dnes beriem ako MUST BE.
  Tesim sa, COYG!

  • bajtasek (karma: 293) #5

   ještě bych doplnil, že nejen proti zataženým obranám, ale i celkově musí jít zejména krajní hráči (ale nejen oni) do rizika 1 na 1 i za cenu, že zkazí, ale když to vyjde je to rázem přečíslení.
   ale podle videí z tréninku, kdy hráli na malém prostoru 2 na 2, 3 na 3, to po nich Emery bude chtít.
   Těším se na zápasy, po delší době a myslím, že nejsem sám

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.