Unai Emery po vítězství nad Cardiffem

Po úterním vítězství nad Cardiffem se novináři ptali našeho trenéra na návrat Mesuta Ozila, novinky ohledně zdravotního stavu Ainsley Maitland-Nilese nebo novinkách na přestupovém trhu.

o zápase…
Dobrý večer. Pokud si v prvním poločase někdo zasloužil vyhrát, tak to byli možná oni. Nejlepší, co jsme v tu chvíli mohli udělat, bylo sednout si v šatně a promluvit si o tom. Stav 0-0 byl pro nás po poločase dobrý, umožnili jsme jim totiž dost šancí, které ale nevyužili. V druhém poločase jsme ale měli příležitost toto změnit, museli jsme hrát trpělivě, věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Po celém hřišti hráli dobře jeden na jednoho a nebylo jednoduché hrát nebo najít místo v těchto soubojích. V prvním poločase se to stávalo často. V druhém poločase, v průběhu celých 90 minut, není jednoduché takto individuálně hrát naplno a může se dostavit určitá únava. V druhé půli jsme díky trpělivé hře našli nejlepší možné řešení v útoku a vyhráli jsme tento zápas.

o tom, jak přistoupil k zápasu vzhledem ke zvláštním okolnostem…
Máme k nim velký respekt kvůli této situaci, naše myšlenky jsou s Emiliano Salem, jeho rodinou, jeho přáteli, Cardiffem City a bývalým klubem Nantes. Ve Francii jsem proti němu dva roky hrál. Neměli jsme blízký vztah protože to byl protihráč, ale rozumím tomu, že s ním trenér před podpisem mluvil a potom je velmi těžké připravit se na tuto situaci. Minulý týden jsem si myslel, že možná nebudeme moct hrát, ale rozhodnutí bylo pokračovat, pokračuje hledání Emiliano Saly, pokračuje soutěž. Byl to velmi emotivní zápas, velmi tvrdě pracovali v tento těžký moment. Můžeme říct jen to, že naše myšlenky jsou s nimi.

o výkonu Mesuta Ozila…
Na stejnou otázku se mě již jeden novinář ptal. Je jedním ze čtyř určených kapitánů spolu s Koscielnym, Čechem a Ramseym. Číslo 5 je Granit Xhaka, takže to je normální. Když se například po zranění vrátí Koscielny, pásku bude mít on. Stejné je to s Mesutem. Pár zápasů teď nehrál, ale v této skupině je to tak stejné pro všechny.

o zranění Ainsley Maitland-Nilese…
Teď nevím. Myslím, že se nám může zotavit několik hráčů, ale to uvidíme až zítra v tréninku, poté ve čtvrtek, pátek a v sobotu. Máme pět dní na to, abychom počkali, pak uvidíme, kdo bude moci v neděli nastoupit. Doufám, že se někteří hráči dokáží po zranění vrátit. Musíme si počkat.

o novinkách ohledně Suareze…
Má myšlenka se nezměnila, je to pořád stejné. Pokud můžeme dovést nějaké hráče, kteří by týmu pomohli, tak přijdou. Nejnovější zprávy? Nevím. Dnes jsem se soustředil pouze na tento zápas. Nemluvil jsem s nikým z klubu, kdo na tom pracuje. Možná v noci nebo zítra, pobavíme se o novinkách. Moje myšlenka je stále stejná: pokud můžeme podepsat hráče, který nám pomůže, je to pro nás dobře.