Unai Emery po zápase s Newcastlem

Novináři se po sobotním vítězství nad Strakami ptali Unaie Emeryho na výkon Mesuta Ozila, okamžitý vliv Torreiry na naši hru a aktuální stav Aarona Ramseho. Odpovědi nejen na tyto otázky si můžete přečíst níže.

co řekl hráčům o poločase…

V prvním poločase jsme nekontrolovali hru tak, jak jsme chtěli. My tuto kontrolu potřebujeme k tomu, abych mohli na hřiště přenést své myšlenky. Umožnili jsme jim spoustu šancí z protiútoků, ale nebyly to žádné stoprocentní šance. Měli spoustu rohů a dost příležitostí dostat se do našeho vápna. V druhém poločase jsme už nalezli lepší rovnováhu – naše poziční hra byla lepší. V přechodu do útoku jsme si to sami sobě ale neusnadnili. Klíčový byl podle mého první gól. Ten nám dodal sebedůvěru ke zlepšení v zápase. Zápas jsme nakonec získali.

o vlivu Torreiry na hru…
Chci každému hráči dodat sebevědomí. Jsem velmi spokojený s Matteem a také s Lucasem. V druhém poločase jsme možná potřebovali trochu zlepšit rovnováhu a poziční hru. Lucas nám v tom pomohl.

o výkonu Ozila…
Pro mě je to u každého hráče stejné – chci jim dodat sebedůvěru a tlačit na ně. Dneska jsem spokojený, protože chci, aby každý hráč mohl dát branku. Dnes dal gól Mesut a myslím, že je to důležité. Pokračuje v týmové práci, svou kvalitou velmi napomáhá, každý den tvrdě dře tak, aby on i tým předváděl výkony, které chceme vidět.

zda bude v Evropské lize rotovat a zda nastoupí Leno…
Vystřídáme a použijeme spoustu různých hráčů pro jiné soutěže. Myslíme jen na ten nejlepší výkon, abychom ve čtvrtek vyhráli. V každé soutěži chci předvést co nejlepší výkon a normálně v těchto případech použijete jiného gólmana. I tak ale chceme předvést nejlepší možný výkon.

o venkovním vítězství…
Musíme na sebe vyvíjet tlak, přijímat výzvy. Jednou je předvádět lepší výkony venku, být více konkurenceschopní a mít více šancí na vítězství, tohle ale musíme dosáhnout s konzistencí, naše požadavky jsou velmi přísné. Musíme v tom pokračovat, chceme totiž ukázat, že můžeme konkurovat těm nejlepším. Myslím, že je to jedna z důležitých věcí, které nám tým ukázal.

zda může Arsenal těžit z toho, že Ozil již nehraje za Německo…
Je to pro něj nová situace, my chceme, aby na každém tréninku a v každém zápase předvedl své kvality a týmu pomohl. Chci, aby předváděl nejlepší výkony, myslím, že dnes velmi dobře pracoval a odehrál celkově dobrý zápas.

o tom, že Aubamyeyang nebyl nadšený ze svého střídání…
To je normální. Chci, aby hráči, když je vystřídám nebo nenasadím do základní jedenáctky, byli naštvaní a měli ambice hrát, pomoci týmu a zůstat na hřišti. Pro mě je to běžná situace.

o střídání Aarona Ramseyho…
Je to normální. Hrál dva zápasy za národní tým a za nás odehrál dalších 80 minut, takže nás požádal o vystřídání. Není to nic velkého, byl unavený. Myslím, že to není žádný problém.

 

/arsenal.com/