Unai Emery před Manchesterem United

Na předzápasovou tiskovku se dostavil náš trenér s klidnou náladou i přesto, že jej dnes večer čeká šlágr v podání čtvrtého kola FA Cupu proti Manchesteru United.

Náš trenér diskutoval nad dotazy ohledně vlivu Ole Gunnara Solskjaera, Laurenta Koscielnyho a novinkách na přestupovém trhu.

o tom, co očekává od United pod vedením Solskjaera…
Dobré odpoledne. Je to odlišný tým. Jsou to sice ti samí hráči, ale předvádí nyní skvělé výkony. Sledoval jsem jejich poslední zápasy a každý hráč teď hraje s velkým sebevědomím, podává velké výkony a jsou teď velmi nebezpeční. Pro nás je to jen dobře, protože nás v této soutěži čeká velký test. Oba týmy hráli v FA Cupu 20x ve finále, my jsme vyhráli 13 a oni 12. Je to nejlepší zápas v této soutěži. Těšíme se na tento zápas, hrajeme doma na Emirates před našimi fanoušky. Cítíme se před fanoušky velmi dobře a chceme vytvořit novou atmosféru během celých 90 minut.

o výkonech Laurenta Koscielnyho…
V posledních zápasech jsme mohli vidět Laurenta, jak podává velké výkony, které byl zvyklý předvádět. Po jeho zraněních je také potřebné, aby si připisoval starty v zápasech, opět získal sebevědomí a byl fyzicky v pořádku tak, aby mohl hrát na této úrovni. Myslím ,že v posledních dvou zápasech proti West Hamu a Chelsea, po těch zraněních, jsou to výkony, které od něj chceme.

o Emilianu Salovi a jeho reakci…
Je to hrozné. Příšerné. Soucítíme s jeho rodinou a fanoušky Nantes i Cardiffu. Pokud je zde malá šance, že se najde živý, budeme na tyto zprávy čekat. Je ale hrozné vědět o této události.

o tom, jaký typ hráče to je…
Je to útočník, který bojuje o každý míč, v každém souboji a velmi skromný hráč. Jde o hráče, který dokáže předvést velký výkon a letos předváděl ty nejlepší výkony za svou kariéru. Díky tomu podepsal smlouvu s Cardiffem a chci proti němu hrát, pokud je zde malá šance, že se najde naživu.

o přestupech…
Klub na tom stále pracuje. Víte, je to těžké, pracuji s našimi hráči a myslím, že musíme a můžeme získat jednoho hráče, aby nám pomohl vypořádat se s marodkou, na které je třeba Rob Holding, Danny Welbeck nebo Hector Bellerin. Můžeme ale nadále hrát s hráči, které máme v týmu a stejnou zprávu mám i pro naše fanoušky, chceme podepsat jednoho nebo dva hráče, kteří by nám svými výkony opravdu pomohli. Klub na tom pracuje. Znají naše záměry, možné posily, které můžou týmu pomoci, pracují na tom a komunikují s námi.

o tom, že Denis Suarez nebyl na soupisce Barcelony…
Nechci mluvit o každém hráči. Vím, že klub pracuje s různými hráči.

o tom, jaký typ hráče hledá…
Hlavní myšlenkou je najít kvalitu, a to takovou, která může týmu pomoct. Potřebujeme nějakého křídelního hráče napravo či nalevo a také stopera. Nyní se ale po zranění vrací Dinos Mavropanos a myslím, že jej v některých zápase mohu použít.

zda může odchod Svena Mislintata ovlivnit lednové plány…
Pracoval jsem s ním sice jen chvíli, ale byla to dobrá a příjemná spolupráce. Myslím, že má obrovské zkušenosti o Německu a také tady, jedná se o jednu záležitost a klub na tom pracuje. Můžu vám jen říct, že má zkušenost s ním je dobrá a pozitivní.

zda měli mezi sebou nějaké spory…
Ne.

o Monchim…
Nyní vám můžu říct jen to, že pracuje v Římě. Pracovali jsme spolu tři a půl roku v Seville a byla to velmi dobrá spolupráce. Mám s ním dobrý vztah, ale jde o záležitost klubu a zodpovědnost vedení. Můžu říct jen to, že je to dobrý člověk a profesionál.

o důležitosti rychlého jmenování…
Pokud uděláte tento nábor velmi rychle, můžete možná udělat i chybu. Myslím, že je lepší to tak nedělat, být klidný a najít nejlepší možnou osobu tak, aby odváděla práci jakou si přejeme. Myslím, že na tom klub pracuje. Není to moje starost. Můžu říct to stejné: pokud se klub rozhodne podepsat sportovního ředitele, budu s nimi souhlasit.

o Koscielnym, který řekl, že United má větší volnost…
Nevím.

o čistém kontu proti Chelsea…
Ano, bylo to velmi důležité. To je naše výzva pro každý zápas. Myslím, že jsme proti West Hamu mohli být v defenzivě lepší, dostali jsme sice jen jednu branku, ale mnoho dalších šancí jsme jim neumožnili. Myslím, že v posledních dvou zápasech jsme byli v obraně lepší. Proti Manchesteru United, proti velkým a skvělým hráčům, budeme pracovat stejně. Můžeme být silní v obraně a myslím, že potřebujeme, aby bránil každý hráč, nejen obránci, hráči z útoku nám také mohou pomoct. Proti Chelsea pracovat každý hráč dobře v obraně i v útoku. Tlačili jsme na ně a myslím, že to samé můžeme dokázat i v pátek. Naším cílem je proti United udržet další čisté konto.

o Hectorovi a jeho odhodlání…
Ano, jsme smutní kvůli jeho zranění. Myslím, že tento rok je velmi náročný díky závažným zraněním jako je právě Hector, Rob Holding nebo Welbeck. Fotbal je ale takový. Musíme se s tím vypořádat jako s jakýmkoliv jiným zraněním, ale jsme z toho velmi smutní. Hector Bellerin je velmi vyspělý a myslím, že to přijal jako opravdový fotbalový profesionál a už se připravuje na to, že se vrátí ještě silnější.

/arsenal.com/