Unai Emery před NLD

Pouhých 17 dní po svém prvním North London Derby čeká Unaie Emeryho opakování tohoto vypjatého utkání. Ve středu hostíme Sp*rs doma v rámci ligového poháru.

Na předzápasové tiskovce se novináři vyptávali například na odchod Jose Mourinha z Manchesteru United. Odpovědi na tento dotaz a mnoho dalších si můžete přečíst níže.

o odchodu Mourinha z United…
Pro nás ostatní to není dobrá zpráva, když je jeden kouč odvolán.

o výběru týmu pro čtvrtfinále Carabao Cupu…
Hlavní myšlenka je použít ty nejlepší hráče, kteří mohou ve středu hrát. Jde o velkého soupeře a po nás to vyžaduje velký výkon. Můžeme použít nějaké mladé hráče protože myslíme na velký výkon, ve středu nám mohou pomoci zvítězit.

o odpovědi na nedělní zápas…
Neděle byla pro nás velký test reality v naší cestě. Potřebujeme se zlepšit a musíme pokračovat v našem způsobu, naší cestě. Není to dobrý výsledek, ale tato realita nám dává další motivaci dál tvrdě pracovat, hledat nové věci, na kterých můžeme každý den pracovat a také toho od sebe budeme více požadovat v naší každodenní práci.

zda byl překvapen odvoláním Mourinha…
Můžu vám říct jedině to, že je to pro mě překvapení a špatná zpráva, protože když nějaké trenér skončí svou práci takto, není to dobré pro ostatní.

o tom, co si myslí o United pod Mourinhem…
Soustředím se pouze na naši cestu, naši práci. Čeká nás ještě spousta práce, abychom se zlepšili, a také musíme hledat řešení pro každý zápas s hráči, které máme. Soustředím se na velké středeční derby, North London Derby, stejně tak se na něj soustředí i hráči.

o nejlepším způsobu, jak řídit hráče v moderní době…
V každém zápase chceme to stejné, najít dobrý výkon jak jednotlivců, tak kolektivně. Myslím, že v Manchesteru United to je stejné.

o požadavcích na TOP6 manažera…
Každý trenér má svůj způsob vedení mužstva. Vždy přemýšlíte nad tím, jak každodenní prací zlepšovat, myslíte na management týmu, jednotlivých hráčů i kolektivu. Snažíte se o to různými způsoby. Mourinho má velké zkušenosti z Premier League i z trénování obecně, velmi velké zkušenosti. Není to dobrá zpráva, ale nevím, proč se takto rozhodli.

zda je to dobré pro Arsenal…
Nemohou jít naší cestou. Musíme se soustředit na naši práci, analyzovat nejlepší řešení pro obranu, útok a motivaci. Pracujeme na tom každý den a je to jen pro nás, ne pro ostatní. Soustředím se každý den pouze na svou práci, naše hráče a naše zápasy. Ve středu je to proti Tottenhamu.

zda budou Spurs více motivovaní pro porážce 4-2…
Hráčům to říkám před každým zápasem, musíme svého soupeře respektovat. Proti Southamtonu, proti Tottenhamu, proti Manchesteru United, proti Huddersfieldu, je to stejné. Respektujeme je tak, že hrajeme s velkou motivací a velkou touhou proti nim zvítězit. Musíme v každém okamžiku respektovat tyto emoce. Emoce nejsou špatné. Myslím, že projevovat emoce, ať už jde o hráče, fanoušky nebo mě, je dobré. Vždy ale musíme soupeře respektovat.

o tom, jak mají hráči a fanoušci najít hranici mezi vášní a urážkami…
Už jsem řekl, že je podle mě důležité, ukazovat emoce. Myslím, že fotbal je emotivní. V derby jsou možná tyto emoce větší. Když vyhrajete, je to úžasné, když prohrajete, je to hrozné. Respekt je velmi důležitý. Můžeme projevit tyto emoce s respektem, když hrajeme, ale také v případě, když nám dají branku, mohou jejich fanoušci projevit jejich emoce. Ale s respektem. Musíme tyto emoce dávat najevo když hrajeme, když vedeme, protože si myslím, že fotbal tuto vášeň potřebuje.

o banánové slupce, kterou fanoušci hodili směrem k Aubameyangovi…
Toto není respekt. Myslím, že šlo o dobré rozhodnutí [zakázat fanouškovi vstup].

o tom, co řekl Aubovi před středečním zápasem…
O tom nemluvím. Mluvil jsem o zápase, o soustředění na naši hru, o taktických a individuálních věcech ke zlepšení. Ne o tomto.

o tom, co řekl hráčům po skončení série bez porážky…
Můžeme vyhrát, můžeme prohrát. Vyhráli jsme zápasy, ve kterých jsme hráli i hůře než v neděli. Fotbal je takový. Musíme pokračovat ve zlepšení. Naše analýza nám ukázala, že jde o první případ, kdy jsme v našem procesu dostali tři branky. Nemůžeme se vymlouvat na to, že nemáme dostatek stoperů. Myslím, že to je na všech hráčích na hřišti. Také se jim jejich akce pro nám velmi povedly. Musíme se zlepšit v tom, abychom soupeři neumožňovali tolik šancí. Čisté konto je důležité v každém zápase. Ve středu nás čeká další. Střílení branek je také velmi důležité, v tom jsme druzí v Premier League. Potřebujeme se ale zlepšit v obranné fázi, na tom teď tvrdě pracujeme.

/arsenal.com/