Unai Emery před zápasem s Watfordem

Reprezentační přestávka je už za námi a tak se můžeme opět těšit na Premier League, kde nás čeká těžké utkání na půdě Watfordu.

Emery se v pátek posadil před novináře a odpovídal na dotazy ohledně Dani Ceballose, našich krajních beků a mnoho dalšího.

o tom, jak strávil reprezentační přestávku…
Dobré odpoledne. Někdy si taky potřebujeme odpočinout a pracovali jsme zde s hráči, kteří nebyli s jejich reprezentačními výběry, poté si k nám vrátili i reprezentanti. V týdnu jsme se všichni sešli ve čtvrtek a společně velmi dobře potrénovali. Na neděli se velmi soustředíme a připravovali jsme se na to.

o Hectorovi a Kieranovi…
Už jsou velmi blízko návratu, ale ještě potřebují pokračovat ve své práci a trénovat s námi, aby získali kondici. Při návratu do týmu se cítí velmi pohodlně, Kieran v týmu začíná a Hector se vrací po delším zranění.

o datu jejich návratu…
Zatím to nebude, záleží to na jejich progresu v následujících týdnech a možná se rozhodneme je postavit první v zápasech U23, aby se tak připravili na nás. Možná kdyby hráli za U23, získají spíše sebevědomí a rytmus a potom můžou hrát za nás na 100%.

zda by se mohli vrátit tento měsíc…
Opravdu se musíme zaměřit na postupné kroky v každém jednotlivém tréninku a také na rozhodnutí je nechat hrát za U23. Tento týden už ale poprvé trénovali s námi naprosto normálně, příští týdne v tom chceme pokračovat. Myslím, že po tom týdnu se můžeme rozhodnout, kdy by mohli nastoupit za U23 a za nás.

o ostatních zdravotních problémech…
Všichni jsou připravení.

o Robu Holdingovi…
Rob Holding je ve stejné situaci jako Hector a Kieran Tierney, už ale odehrál něco za U23 a rozhodujeme se, zda bude hrát za U23, protože příští týden začíná Evropská Liga a týden potom i Carabao Cup. S dalšími minutami za U23 by mohl být blíž a blíž návratu do prvního týmu tak, aby mohl dodat potřebný výkon.

o Nicolasi Pepem…
Ano, ano, trénuje velmi dobře a na neděli je připraven.

zda se těší na Holdingův návrat…
Rob s námi trénuje, hraje za U23 v zápasech a je velmi blízko tomu, aby hrál i za náš tým. V každém tréninku a zápase za U23 je pro něj důležité, aby se cítil dobře, pohodlně a sebejistě. Je možné, že příští týden by mohl hrát už i za nás.

o tom, zda má momentálně obavy o obranu…
Myslím, že se můžeme zlepšit v každém ohledu, v útoku i v obraně. Máme hráče a v následujících týdnech i více možností, jsem optimista, můžeme na tom zapracovat a máme hráče na to, abychom se ve všem zlepšili, i v útoku a obraně.

o Joe Willockovi, zda jej čeká velká budoucnost…
Ano, jsou to velmi dobré zprávy. Je mladý, má energii, kvalitu, potřebné dovednosti. Je hladový a chce pomoct týmu. Je to dobré rozhodnutí pro nás i pro něj.

o VARu a o hlášení o čtyřech chybách…
Není to má zodpovědnost a respektuji jejich názor. [pozn. překl.: Jedná se to, že VAR v dosavadních 4. kolech udělal celkem 4 chybná rozhodnutí. Skysports o tom píše ZDE. V zápasech Arsenalu k žádnému chybnému rozhodnutí nedošlo.]

zda má rád VAR…
Ano.

o jmenování Quique Sancheze Florese…
Loni končili s Javim Graciou, zažili skvělou sezónu a teď jmenovali dalšího skvělého trenéra.

o jeho vztahu s Quiquem Sanchezem Floresem…
Ano, hráli jsme proti němu a jeho týmy jsou dobře organizované. Má také dobré zkušenosti z Anglie, z Premier League, s adaptací ve Watfordu a já jej velmi respektuji.

o tom, jak jmenování Florese změní Watford…
Myslím, že teď bude poznávat tým, některé hráče zná, protože je trénoval už před třemi lety a myslím, že tým bude pod ním také velmi dobrý.

zda se nebojí toho, že bude Watford pod novým koučem nabuzený…
Opravdu respektuji každého trenéra. Myslím, že pod Floresem budou pokračovat v jejich skvělé práci tak, jako to bylo pod Graciou. K zápasu přistoupíme s respektem, hlavně se soustředíme na sebe, poté budeme respektovat jejich charakteristiky. Některé věci se mohou změnit. Waftord bude mít i nadále skvělého ducha jako tým, budou na nás hodně tlačit a mít podporu od svých fanoušků. Mají velmi dobré hráče.

o situaci ohledně kapitánské pásky…
Dnes ráno jsme o tom mluvili s týmem. Příští týden udělám oficiálně rozhodnutí.

zda to znamená, že příští týden budeme mít hlavního kapitána…
Nyní kapitána máme.

o Dani Ceballosovi a jeho budoucnosti…
Každý hráč potřebuje nějaký čas na adaptaci, když přijde do nové ligy a nového týmu. Hraje, hrál například proti Liverpoolu a po zápase nám řekl, že v tom zápase poznal, jak těžké je Premier League hrát, natož proti týmu jako je Liverpool. To je dobře. Poznal, že se potřebuje adaptovat. V každém zápase, v každém tréninku je pro něj velmi důležité, aby se rychleji adaptoval, na nové myšlenky, nový tým a nové spoluhráče a nové protivníky. Opravdu si přeje, aby mohl svými výkony a kvalitami týmu pomoci v každém tréninku a každém zápase.

/arsenal.com/