Unaiovi pevně věříme, vzkázalo vedení Arsenalu

Vedení Arsenalu se postavilo za Unaie Emeryho. Španělský kouč se v posledních dnech dostal pod velký tlak, dvojice Raul Sanllehi, Vinai Venkatesham ovšem o změně nepřemýšlí.

Emery byl během posledních tiskových konferencí na podobné téma několikrát tázaný. Buď přímo, anebo nepřímo pokaždé uvedl, že vrchní činovníci vedení za ním stojí. Což se ukázalo také na začátku týdne, kdy se dočkal veřejného zastání.

V pondělí se v Arsenalu konala událost, která měla přibližně dvě stě účastníků z celého klubu. Právě na ní se k momentální situaci vyjádřilo duo Raul Sanllehi, Vinai Venkatesham.

„Jako všichni jsme zklamaní z výsledků a výkonů v této části sezóny. Sdílíme frustraci s fanoušky, Unaiem, hráči a zaměstnanci, že nejsou na takové úrovni, kterou bychom rádi viděli nebo očekávali,“ stojí na webu goal.com jejích prohlášení.

„Věci se musí zlepšit, abychom v této sezóně dosáhli na naše cíle. Unaiovi pevně věříme, že je pravý muž pro tuto práci. Společně celému jeho týmu. V pozadí usilovně pracujeme, aby se věci zlepšily a my byli sebevědomí,“ pokračovali ve sjednocené řeči.

„Fantastickou podporu fanoušků nikdy nebereme samozřejmě. Doufáme, že se všichni sjednotíme dohromady, a že se v tomto období výzvy postaví za tým, jelikož pouze tak jsme silnější,“ dodali na závěr.

Komentáře

 1. Koscielny (karma: 693) #7

  Jděte do prdele. Od začátku působení Emeryho není vidět u týmu žádný posun ba naopak dokonce zhoršení, které lze snadno doložit statistikou. Ale hlavně na ten náš „fotbal“ se nedá vůbec dívat.
  Obraná fáze je někdy na úrovni okresního přeboru (ok přeháním, ale co někdy dokáží naší hráči „vymyslet“ to mi hlava nebere).
  Záloha naprosto bez kreativity, Ozil odstavený po většinu naší sezony, nasazování Xhaky, jehož výkony byly velmi často pod hlubokým průměrem (všichni víme kam až to došlo). Torreira jediný DM v týmu hraje na pozici desítky. Jediný kdo snese trochu lepší hodnocení je Matteo.
  Útok naprosto bez podpory zálohy. Kdybychom postavili systém na triu Pepe, Laca a Auba, tak proboha musíme každý tým přestřílet a ne mít pokaždém zápase horší statistiku střel.
  Střídání, které naprosto zásadně ovlivní průběh hry, bohužel negativním způsobem. Připosraná taktika týmu na zápasy venku a doma je to poslední dobou taky velká tragedie.
  Nezlobte se na mě, ale těch chyb a přešlapů, které náš trenér předvádí je strašně moc. Rád bych si po sezoně nasypal popel na hlavu a uznal, že jsem se mýlil, bohužel v současném rozpoložení nevidím žádné světlo na konci tunelu.

 2. Japanas (karma: 2783) #9

  Tak já mám zase nezvykle krátký vzkaz pro vedení Arsenalu :
  běžte do prdele…..
  Protože chybu může udělat každý, já jsem Emerymu loni věřil taky a přiznávám to.
  Ale nereagovat na jeho zcela nekompetentní vedení týmu je neuvěřitelné.
  Ať už to dělají z jakéhokoliv (jim známého důvodu).
  Arsenal je zápas od pásma sestupu !!!!!!
  A světelné roky od úrovně týmu hrajícího o titul !!!!!!
  A to jsem si ještě v létě myslel, že majitelé týmu mají sportovní ambice a ne kalkulačku místo mozku….
  Jsem naivní pitomec.

   • Japanas (karma: 2783) #21

    to masly : tak nějak kombinace důvodů. Jeho prohlášení o herním stylu (raději 5:4, než 1:0), úspěchy v EL se Sevillou, úspěšný nástup a začátek a dlouhá šňůra bez porážky. Taky to, že když loni LM unikla jen o fous s hráči typu Lichsteiner, Mustafi a spol, kteří nám prodrbali spousty bodů, tak že s doplněným kádrem to letos dáme. Souhlasím, že hra nebyla úplně dobrá, že mu často zachránil krk Auba atd atd, ale říkal jsem si, že prostě potřebuje první sezónu na rozjezd a letos to (doplněni o nové a uzdravené hráče to rozjedeme….). Výsledek je, jaký je. spletl jsem se. Ale já jsem si od loňské sezóny nic nesliboval a věřil až té letošní. A letos mě pohled změnil nejen pohled na hru a výsledky, ale hlavně na všechny další doprovodné věci (řešení Mesuta, Xhaky, sestavy, hráči mimo pozice, atd…..), které jsou řešené neprofesiálně….
    To je asi celé.

    • masly (karma: 1074) #23

     OK. Ty kecy když přišel byly super, škoda že se toho držel jenom první 3 poločasy minulé sezony.
     Ta Sevilla byla sice super, ale bylo to v době kdy na Uefu každý větší klub sral.
     Je zajímavé že každý kdo tohle zmiňuje si neuvědomuje že on ani jednou nezkončil v top 4 ani ve španělsku pokud se nepletu.
     Ta šňůra možná byla super výsledkově, ale herně to byla většinou stejná hrůza jako letos.
     Teď je nejhorší, že se ho asi ani nechcou zbavit aby neukázali jaká to byla jejich chyba že ho najali.

 3. bflmpsvz (karma: 1913) #11

  To prohlášení ale není tak jednoznačné, jak na první pohled vypadá. 1. Je to PR prohlášení, politikum klubu, takže se nedá předpokládat, že vše je úplně upřímné. Na druhou stranu – dokážete si představit, že by oficiální stanovisko bylo: Dobrý večer. Emery nás docela nasral, protože to není tak dobrý kouč, jak nás nabulíkoval, a jak jsme mu uvěřili, když jsme jej vybírali. Bohužel jsme mu fakt věřili, takže jsme dovolili, ať si přivede hromadu svých koučů, všechny je zaplatili a dva roky se snažili investovat hromadu peněz do kvalitní obměny kádru. Tým sice úplně vyvážený není, ale stálo nás to fakt kopec peněz a závazků do budoucna. Naše hra je hnusná, a navíc nemáme ani požadovaný počet bodů. Našim cílům se vzdalujeme, takže jsme z toho naštvaní stejně jako vy, fanoušci. Vaši frustraci chápeme, vážně se taky na to nemůžeme dívat, ale potřebujeme vás na stadionu, potřebujeme vaši podporu, aby z toho nebyl ještě větší průser. Taky potřebujeme prachy, takže si kupte kaťata, dresy a permice. Už teď je nám jasné, že na konci sezony s Emerym neprodloužíme, ale protože se nám nechce jej vyplácet i s těmi jeho trenéry, tak jej zatím nevyhodíme. Tím spíše, že za něj takhle v třetine sezony nemůžeme najít žádnou náhradu, která by k nám zároveň chtěla (Za Mourka bys jste nás spolu s kabinou zabili. Allegri k nám nechce. Enrique dle všeho taky ne, navíc je to pro něj moc brzo a nechce takhle do čehokoliv skočit v sezoně. Artetu v sezoně taky nepustí a nemáme prachy na to, abychom vypláceli trenéry z kontraktu, zvlášť když k nám často takhle v krizi ani nechtějí). Taky to nechceme hodit na Freddieho, protože kdo ví, jak by to dopadlo. Tak to nějak společně přetrpíme s Emerym. Kdo ví, třeba se to zlepší. My zatím budeme pomalu a potajnu pracovat na nápravě.
  2. Zároveň otevřeně píšou – všichni jsme zklamání z výsledků a výkonů, sdílíme frustraci, že nejsou na takové úrovni, kterou bychom rádi viděli nebo očekávali. V pozadí usilovně pracujeme, aby se věci zlepšily a my byli sebevědomí. Jasně, zní to skoro obligátně, ale rozhodně neříkají, že jsou spokojení…
  3. Očividně sbírají čas – nyní je jasné, že Emeryho nyní neodvolají, snad ani v horizontu několika příštích týdnů (potom? Kdo ví…). Může jít jenom o ty peníze, ale dost pravděpodobně i to , že prostě není nikdo takový, kdo by tým mohl okamžitě převzít. Freddiemu asi samotnému nedůvěřují, tím spíše, když Emery není jen Emery, ale velká část toho jeho týmu, který si přivedl, takže ta obměna musí být výraznější. Možná jej vyhodí dřív, když to bude fakt nesnesitelné, ale zatím hrají o čas a doufají, že to nějak více méně dobře dopadne. A věřím, že už pracují na náhradě, nejpozději od příští sezony.

 4. juha_efx
  juha_efx (karma: 640) #13

  tie hovada chcu snad znicit Arsenal…toto nemoze normalny clovek vypustit z huby ze veri Emerymu a caka zlepsenie…ved to je najhorsi futbal co som od Arsenalu videl a to fandim od roku 1998…ved ten tim ma na to a mal by bojovat minimalne o to tretie miesto kedze Pool a City su niekde inde ako ostatok PL…ja uz po tychto vyjadreniach od tych trpakov z vedenia necakam absolutne nic len zhorsovanie uz tak kritickej situacie…a to som bol optimista ked odisiel ten plesaty blbecek Gazidis…no vyzera to tak ze kym bude vlastnikom dalsi americky smrad Kroenke ktoremu sa tocia v ociach len dollare a zisk a na klub a jeho historiu serie tak to bude uz len horsie

 5. Kozlik89 (karma: 387) #15

  Arsenal ztraci fanousky po celém svete, za chvíli ztratí nejlepsi hráče, (auba, laca, ozil) ale vedení je to opet u prdele. Arsenal ma jednoznacnej nejhorsi vedeni ze vsech top týmu v evrope.

  Ja fandim arsenalu nejakych 17 let a nikdy jsem takovouhle bídu nezažil, nikdy jsem nevidel tolik kritiky co se na trenera potažmo Arsenal valí. Vedení je to u prdele. Já osobně jsem míval slabší chvilky a byl jsem naštvanej a nebavilo mě na náš fotbal koukat, ale to po chvíli přešlo. Jenže tohle už je příliš, jaro stálo za hovno, zase bez LM, finále EL jsme projeli, do letniho přestupaku jsme šli skepticky, nakonec se ale léto povedlo a já se docela začal těšit na další sezónu, říkal jsem si že to určitě bude lepší než konec předešlé, a ejhle, chyba… Emery začal predvadet horší a horší fotbal i když nějaké záblesky byly, zápas se slepicema nebyl úplně špatný, s uckama budiž, ale to co se děje poslední měsíc, měsíc a půl, to nemá v daleké historii Arsenalu obdoby. Horší fotbal jsem v podání Arsenalu neviděl, vedení je v klidu, ale já bohužel nejsem, na zápasy Arsenalu se netěším, nebaví mě na ten náš „fotbal“ koukat, nebaví mě číst emeryho TK, nebaví mě emery a vážně nevím kam až tohle může zajít. Fanouškem Arsenalu budu na vždy to se nezmeni, ale momentálně jsem v takovém rozpoložení, že si říkám jestli má vubec dal cenu to sledovat, nervovat se a vztekat každý víkend a nemít z toho ani sebemenší radost, kterou mi Arsenal vždy přinášel. Možná nebude od věci si dát na chvíli pauzu od sledování Arsenalu, aspoň do doby než toho Saska vyhodí. Ale jak je vidět tak emeryho židle je víc pevnější než jsme si mysleli. Vážně mě tohle všechno mrzí.

 6. orek (karma: 3573) #24

  Jo tak vy sdílejte naší frustraci?Vždyť vám je to očividně u prdele.Takový vemeno jako Emery nemůže koucovat klub jako je Arsenal a jen člověk co má v hlavě nasráno si může myslet že to je ten pravěk muž pro nás.Vzdyt on je po zápasech kde nás kluby přejedou ještě spokojenej.Jdete všichni do hajzlu,to my si každý vikend kazime tím že se koukáme na ten nesmysl co ani za rok a půl nemá systém!!!

 7. Japanas (karma: 2783) #25

  V tuto chvíli by mi stačilo, kdybych opravdu věděl ten důvod proč není pryč, což by mi možná otevřelo oči, abych se nedíval na současnou situaci nereálně.
  Je to proto, že mu opravdu profesně věří ?
  Je to proto, že sází na tu gigariskantní variantu s výhrou v EL ?
  Je to proto, že opravdu řeší vyplacení odstupu ???
  Je to proto, že opravdu plní jejich interní zadání úkolů ?
  Je to ještě něco úplně jiného ?
  Mají vůbec hranici pro řešení potupy (tzn., kolik zápasů po sobě musí ještě prohrát, aby šel ? Jeden, dva, pět,…..) nebo ta hranice je konec sezóny a třeba i boj v sestupovém pásmu…?
  Pokud mají hranici, mají vymyšlenou alternativu nebo hrubě improvizují…a doufají ?

 8. killerhammer (karma: 1606) #30

  Vyzerá, že Emery tu zostane do konca sezóny, lebo je to kombinácia všetkého dokopy: nie je na trhu rýchla náhrada za neho, Freddie nemá dostatok skúseností, museli by sme Emerymu vyplatiť vysoké odstupné, nechceme byť klub, čo mení trénera každý rok (a skončiť ako ManUtd).
  Navyše mi Emery príde, že nedisponuje veľkým sebavedomím, nevie dobre anglicky a zjavne poslúcha vedenie, takže je pre nich ideálny človek.
  Už keď sa vyberal tréner, tak sa písalo, že vedenie nechce trénera, čo si bude tvrdohlavo presadzovať svoje napr. Allegri (peniaze na prestupy a výber hráčov na nákup).
  Toto len konštatujem, nehovorím, že je to správne ale vidím za tým takéto rácio.
  Ja túto sezónu prežijem aj s Emerym, nevadí mi natoľko, ako niektorým Vám, ktorí ste už na neho alergickí, keď ho vidíte v telke a nadávate na neho.
  Zaiste, v PL neuhráme TOP4 (myslím, že 9 bodov na Leicester a Chelsea by sme už nedali so žiadnym trenérom) a ja nemusím pozerať všetky zápasy, aspoň si oddýchnem.
  Budem fandiť hlavne v EL, možno motyka vystrelí.
  Áno, asi to bude stratená sezóna s umiestnením v strede tabuľky a je vysoko pravdepodobné, že PEA s nami nepodpíše.
  Ale však uvidí sa v lete aký príde tréner a aké budú ďalšie zmeny.
  Sme v prechodnom období, prebudováva sa káder s mladými hráčmi a dnes je už jasné, že je to ohromne ťažké pre všetkých.

  • Gunner_Pav (karma: 8336) #32

   9 bodu v tet fazi sezony jeste neni az tak zasadni. Ceka nas ted serie 4 zapasu a v ni 3 tymy, ktere nevyhrali ani jeden z poslednich 5 zapasu. Dokonce kazdy z nich jen jednou remizoval. S novym impulsem bychom meli sebrat 12 bodu a ztratu trochu snizit (i kdyz jak Leicester, tak Chelski maji ted celkem taky lehky los, krome zapasu Chelski se Shitty).
   I tak ale jeste 9 bodu neni ztracena sezona. Hodne se bude rozhodovat do konce roku. Pokud by byl 9 bodu (nebo jeste vetsi) ztrata i v lednu, bylo by to uz horsi.
   Jinak ale chapu tvuj argument o tezkem hledani noveho trenera a i moznem zvazovani vedeni, ze necheji trenera, ktery bude chtit moc penez na nove hrace. Osobne bych se nebal to na nejakou dobu risknout s Freddiem. Podle mne by ten impuls dodal a pak by se videlo, zda ma i na vic

 9. Gunner_Pav (karma: 8336) #31

  Jedine pozitivni na teto zprave je, ze se aspon klub vyjadril a tim utnul spekulace na dobu repre pauzy. Bohuzel tim za mne pozitiva konci.
  Nedovedu si uplne predstavit, ze by tohle UE jeste nejak otocil. Podle vsech moznych indicii ma celkem rozdelenou kabinu, problem s Granitem a Mesutem (tedy skoro s pulkou kapitanskeho sboru) a taky hodne oslabenou duveru fanousku (pokud vubec nejaka je). To je hodne spatna kombinace, specialne kdyz k ni pricteme soucasnou formu Lisek, Chelski a zvedajici se Ucka. Po Vanocich muze byt hotovo a zbyde nam jen EL.
  Jestli vedeni vsazi vse na EL, tak jsou za mne blazni. Ono se hezky kouka na to, ze tuto soutez UE trikrat vyhral, ale v te dobe se tolik po te trofeji neslo a nebyla tam akova konkurence. Ostatne jen v jednom finale porazila top tym a to v te dobe Klopp teprve Liverpool zacal stavet. Obavam se, ze nas, jako fanousky, ceka celkem krusna sezona. Snad se budu mylit

 10. 3tomash3
  3tomash3 (karma: 470) #33

  cele „vedenie“ ukazalo ake ma ambicie, bud su slepi alebo sprosti, alebo im jednoducho ide len o peniaze a biznis, kt im Arsenal toci, inak tomuto nerozumiem. Nasa hra vyzera ako FK Horna Dolna ale tu su vsetci spokojni, v inom velkoklube by si uz Emery davno balil kufre, ale tu je ten rozdiel. My uz davno nie sme velkoklub, momentalne patrime medzi priemer anglickej ligy, a casy Invicibles su davno prec. Vyzera to ze musime padnut az na same dno, aby sa nieco skutocne zmenilo…

 11. guildenstern (karma: 90) #37

  vedení očividně spoléhá na los. a je pravda, že ten je nyní ultra lehký, snazší už to být prostě a jednoduše nemůže: až do půlky prosince, kdy přijede na Emirates Pepek, máme na první pohled buď evropské sranda týmy nebo týmy, co „hrají o sestup“ (+ podprůměrný Brighton).
  tím si ale zároveň pletou bič, protože by to bylo také ideální období pro předání novému trenérovi, který by měl měsíc na rozjezd.
  předpoklad očividně je, že ty 2 zápasy v EL a 4 v PL musí i UE zvládnout a fanoušci dají pokoj.
  háček je ale v tom, že west ham i soton na nás celkem umí a eintracht nedávno rozsekal bayern, takže z poklidných zápasů v EL a 12 jasných bodů v PL může být další tragédie (a koho by to překvapilo nyní) a pak už je ale na výměnu trenéra vlastně pozdě, protože naskočit do rozloženého týmu a mít za rohem chelski a manu, to je teda dárek…

 12. Millman0711 (karma: 218) #45

  Mám obavu, že vedení mu fakt věří. Ale bylo by to dost divný, po veletočích s Xhakou, Özilem a teď podle vyjádření Auby a jiných. Pokud ho drží jen kvůli odstupnýmu, tak je to s náma ještě horší, než jsem si myslel. Tým jako je Arsenal, musí mít finanční reservy na takový případy. Navíc, kdyby šlo pouze o business plan – tedy o zisk, dobře by si spočítali, že vyšší umístění v tabulce znamená obrovskej balík za televizní práva PL plus LM. Takže nějakej milion pro našeho “gut ebening boy” by byl nic.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.