Usmanov chce usmířit Deina s vedením klubu

 Druhý největší akcionář klubu ruský miliardář Alisher Usmanov by rád zlepšil vztah mezi šefem své investiční společnost RAWHL Davidem Deinem a vedením klubu.

" Nechci, aby osobní vztah Deina s vedením klubu měl vliv na můj osobní vztah. Chci si vybudovat vlastní vazbu s vedením klubu. Budeme se snažit přesvědčit Davida Deina, aby zanechal své nepřatelské jednání. Nechceme s nimi bojovat."

" Když jsme začali naši " Arsenal adventure" dozvěděli jsme se, že Dein a vedení klubu měli rozdílný pohled na určité věci. Jsme vděční Davidovi, že nám prodal své podíly v klubu. Udělali jsme ho předsedou Red and White Holding. Tvrdil nám, že Arsenal je jeho život a chce dále pokračovat ve své práci, ale my nechceme být rukojmí v bojích mezi ním a vedením klubu."

" Jediný důvod je proč jsme investovali do Arsenalu je manažer Arséne Wenger. Chtěl jsem být součast takové týmu. Nedávno jsem četl Wengerův rozhovor pro France Footbal, kde znovu dokázal, že je jeden z největších fotbalových analytiků, který má jasnou vizi v jakém stadiu se zrovna nachází britský fotbal. Tím, že jsem koupil akcie ve společnosti, kde je manažer dokážu svou podporu pro jeho představu o fotbale."  

" Dobře nejsme britský investor. Ale nyní kluby vlastní Rus, Američan nebo Thajec. Je někdo tímto faktem znepokojený ? Proč jsou některé národnosti vlatníků lepší než druhé ?

Usmanov byl dále pořádán jako velký dlouholetý fanoušek Gunners, aby vyjmenoval základní sestavu Arsenalu při zisku double v roce 2002.

" Vieira, Gilberto, Lehmann, Bergkamp, Sol Campbell, Wiltord, Oh, my love, Pires, opravdu jsem měl rád Pirese a myslím si, že Clichy, který byl v týmu, ale moc toho nenahrál. Ljungberg….skvělý tým."

Pro pořádek Lehmann, Gilberto přišli až po zisku double, Clichy toho opravdu moc nenahrál. A co Thierry Henry mr. Usmanov 🙂 ???

 

/ telegraph/