Usmanov nabízí Arsenalu finanční injekci

Alisher Usmanov je připraven pomoct Arsenalu splatit jeho dluhy, aby tak měli Kanonýři více financí na nákup nových hvězd.

Uzbekistánský miliardář, druhý největší akcionář Arsenalu(v současnosti vlastni 25% akcií), minulý týden vyzýval vedení klubu k tomu, aby se „pochlapilo“, a v létě pořádně posílilo neustálými zraněními zdecimované mužstvo Kanonýrů. Nyní to vypadá, že je v tomto ohledu nečekaně připraven pomoci

Narozdíl od největšího akcionáře, Stana Kroenkeho, mu totiž nebylo nabídnuto místo ve vedení klubu.

Vypadá to tedy, že v současnosti zuří válka o vlastnictví klubu, a Usmanov prohlašuje, že je schopný a ochotný zaplatit dluhy za výstavbu Emirates Stadium ve výši 318 miliónů liber, čímž by na svoji stranu získal další akcionáře. Navíc, díky těmto dluhům se v současnosti prosazuje především výchova talentů, což je Usmanovovi trnem v oku, protože by radši posílil Kanonýry zkušenými a kvalitními hráči.

Mluvči Usmanovy investiční společnosti Red and White Holdings řekl v rozhovoru pro Daily Telegraph: „Naším hlavním cílem je, aby si na sebe klub vydělával, a zároveň, aby byl schopen bojovat o ty nejvyšší mety v Evropě.

Dluhy klubu jsou v tomto směru velkou překážkou, a my jsme ochotni v tomto pomoci. Rozhodně si nemyslíme, že by tuto situaci mohlo vyřešit zdražování vstupenek.“

Ceny lístků na domácí klání Arsenalu se totiž v této sezóně zvýšily o 4,5%, nicméně klub se už teď zavázal, že další sezónu můžou fanoušci očekávat zlevnění.

/skysports/