Usmanov spojován s odkupem podílu v Evertonu FC

Investigativní novináři z BBC upozornili na spojení mezi Alisherem Usmanovem a Farhadem Moshirim, jeho bývalým partnerem z Arsenalu, který odkoupil 49,9 % podíl v Evertonu.

Usmanov a Moshiri společně založili Red and White Holding, následně odkoupili podíl Davida Deina a celkově poté zvýšili svůj podíl v klubu na současných 30,04 %.

V loňském roce Moshiri nicméně velmi překvapivě odkoupil značný podíl v Evertonu FC. Na veřejnost však prosákly dokumenty, díky kterým vyvstanula otázka, kdo tuto transakci financoval, což by mohlo vést k vyšetřování v rámci Premier League.

Dle současných pravidle je ilegální, aby jedinec, vlastnící alespoň 10 % akcií v jednom klubu, vlastnil jakýkoliv podíl v klubu jiném, aby nedocházelo ke střetu zájmů.

Uniklé dokumenty naznačují, že Moshiri mohl svůj nákup financovat z peněz Alishera Usmanova formou daru, tudíž to může znamenat, že na odkup podílů v obou klubech byly použity právě ruské peníze.

Usmanov vede s většinovým vlastníkem Arsenalu, Stanem Kroenkem, tvrdohlavou debatu, kdy si navzájem podávají nabídky na odkup podílu toho druhého, zatím však neúspěšně.

Podrobné informace o této kauze si můžete přečíst v angličtině na stránkách BBC ZDE.

/arseblog.com/