Usmanov zase na scéně

Druhý největší akcionář Arsenalu, ruský podnikatel Usmanov, se obává, že Arsenal nebude mít, po odmítnutí jeho finanční pomoci, prostředky na přestupy podle představ trenéra.

V minulém týdnu vedení Arsenalu nepřijalo nabídku Usmanova na posílení klubového rozpočtu zdroji z  Red & White Holdings, firmy patřící Usmanovovi.

V této souvislosti vydal holding toto prohlášení :

„Vedení Arsenalu nás informovalo, že podle jejich analýzy má klub dostatek kapitálu na realizaci všech cílů, jako je posílení mužstva nebo znovuvyjednání  půjčky na Highbury Square za dobrých podmínek.

Nesdílíme tento pohled a chceme informovat o našich pochybnostech.

Ku prospěchu všech akcionářů nepřestaneme důkladně monitorovat finanční situaci klubu. Musíme mít jistotu, že Arsenal má na to, dosáhnout výrazného úspěchu a že setrvání na modelu financování založeném na vlastních zdrojích přinese triumf v Premier League nebo v Lize mistrů.“

Výkonný ředitel kanonýrů Gazidis reagoval:

Arsenal je schopen bez problémů pokrýt roční náklady na provoz a současně splácet úvěrové závazky a přitom generovat zisk, umožňující investice do klubu.

Věřím našim hráčům a nepotřebujeme finanční  podporu na doplnění našeho týmu na nafouknutém přestupním trhu. Místo toho se soustředíme na rozvoj mladých hráčů, prodlužování smluv a na vybrané přestupy, které jsou reálnou podporou našeho týmu.

Zatím vždy jsme šli jinou cestou než kterou si vybraly ostatní týmy. Vybudovali jsme a ne koupili tým složený nyní z hráčů, po kterých touží největší světové kluby. tým chceme udržet.“

/Sky Sports/