Usmanov zvýšil svůj podíl v Arsenalu

Podíl Alishera Usmanova v severolondýnském klubu se zvýšil na 25%.

Jeho firma původně vlastnila 24,9%. Pokud se Usmanov dostane se svým podílem na 30%, formálně se stane vlastníkem klubu.

Usmanov vstoupil do Arsenalu v srpnu 2007, kdy odkoupil 14,65% akcií od bývalého činovníka klubu Davida Deina v celkové hodnotě 75 milionů liber.

Vedení Arsenalu následně uzavřelo dohodu, že žádný z členů nebude manipulovat se svým podílem dříve než v dubnu. Pokud by přeci jen nekdo chtěl po tomto datumu prodat svou část, jako první ji musí nabídnout někomu z členů představenstva. Nicméně v prosinci opustila vedení Nina Bracewell-Smith a jejích 15,9% je v současné době volných.

Ruský miliardář okamžitě nabídl 50 milionů liber za její podíl.

Smerický businessman Stan Kroenke vlastní 12,4%, ten se ale navíc stal členem představenstva klubu, dalších 24,11% vlastní hlavní akcionář Daniel Fiszman.

Pokud by Lady Bracewell-Smith prodala svůj podíl Usmanovovi, ten by se dostal přes výše zmíněných 30%, což by ho fakticky katapultovalo na pozici nejvyšší.

Existuje ještě možnost, že by tento podíl odkoupil Stan Kroenke, s případnými 27,9% by se stal majoritným vlastníkem právě on.

/bbc.com/