Úvodní slova Unaie Emeryho

A je to, může si říct Unai Emery. Španělský trenér podstoupil úvodní tiskovou konferenci jako hlavní kouč Arsenalu. Bývalý vůdce lavičky PSG či Sevilly si hned troufl mluvit v angličtině, i když to chvílemi ještě zadrhávalo.

„Všem přeji pěkné odpoledne – jsem poctěný tím, že tu s vámi můžu být. Touto cestou bych chtěl poděkovat rodině pana Kroenkeho. Cestovali jsme do Atlanty na jednání s jeho rodinou a pro mě osobně se jednalo o velice příjemné setkání. S ním a jeho synem jsem měl velmi dobrý pohovor,“ vyřkl Emery nervózně první slova.

„Rovněž děkuji předsedovi a celému vedení. Společně jsme měli v pondělí schůzku a cítil jsem, že přemýšlí v zájmu Arsenalu. Rozhovor s předsedou a vedením byl pro mě velice důležitý. Není lepšího klubu, než kterým je Arsenal,“ pokračoval ve svém proslovu.

„Také děkuji Ivanovi, Raulovi a Svenovi. První setkání s lidmi z Arsenalu proběhla s těmito lidmi. Po třech hodinách jsem měl velice dobrý pocit z toho, že společnou prací bychom mohli vytvořit současnost a zároveň budoucnost Arsenalu.“

„Arséne Wengerovi bych rád poděkoval za jeho služby fotbalovému světu. Všechny trenéry, včetně mě samotného, toho ve fotbale mnohé naučil.“ 

„Má angličtina není v současnosti moc dobrá, přesto chci vynaložit úsilí, abych s vámi a fanoušky mohl komunikovat, abych vám vysvětlil své myšlenky, ambice a abych také vyjádřil, jak jsem za danou příležitost vděčný. Arsenal je velký klub umístěný ve velkém městě s fantastickým stadionem a také skvělými hráči. Díky za příležitost,“ dokončil úvodní slova.

/arsenal.com, foto: twitter.com/Arsenal Pictures‏/