Úvodní TK: Ramsey, přestupy a volba kapitána

V sobotu Arsenal odehraje první zápas před novou sezónou. Čeká ho Boreham Wood a Unai Emery před duelem v Meadow Parku odpovídal:

na to, kolik by ještě chtěl přivést nových hráčů…
Velké kluby obyčejně nezavírají dveře před potenciálními posilami. Momentálně to však u nás vypadá dobře. Pokud se naskytne výborná příležitost k tomu, aby nás kdokoliv posílil, tak možná ještě někoho přivedeme. Klub však při příchodech odvedl skvělou práci a já jsem s novými posilami spokojený.

na to, zda je přímo nějaká pozice, na které by tým potřeboval posílit…
Dovedli jsme hráče, které jsme potřebovali. Přemýšlíme o mladých hráčích, zda mají zůstat s námi, nebo odejít na hostování do jiného klubu. Rovněž se zabýváme hráči, kteří s námi byli uplynulý rok, a zda potřebujeme, aby u nás zůstali. V této chvíli se domnívám, že kádr je hotový. Pokud bude příležitost, můžeme dovést jednoho až dva hráče. Během následujícího měsíce maximálně přijde někdo, kdo bude pro nás velkou příležitostí.

na to, zda dojde Steven NZonzi…
Znám ho, ale nabídku jsme na něj neudělali.

na Aarona Ramseyho…
Jsem s ním spokojený. Během každého tréninku předvádí to, co chci vidět. Trénuje kvalitně a je typem, kterého tu chci. V budoucnu s ním chci spolupracovat.

na to, proč ještě nepodepsal novou smlouvu…
To je otázka na hráče a na klub. Ivanovi, Raulovi a Svenovi jsem řekl, že je pro mě důležitým hráčem.

na volbu kapitána…
Už jsme o tom mluvili. Každého hráče chci poznat a také něco vědět o charakteru hráčů. Mojí první ideou je, aby tuto funkci mohlo vykonávat až pět hráčů. V této chvíli však jména ještě nevím. Nesmíme také zapomínat, že v současnosti je kapitánem Koscielny a to respektuji. Poté se díváme na hráče, kteří mají v kabině nejlepší osobnost. Chceme, aby i nadále tito hráči měli respekt tak, abychom našli kapitána a zvolili toho nejlepšího možného.

/arsenal.com, foto: twitter.com/ArsenalFanTV/