V Queensland Rd vyrostou byty pro fanoušky Gunners

 

Londýnská developerská společnost Barratt Homes oficiálně oznámila, že Arsenal F.C. a Barratt dosáhly porozumění ve věci realizace projektu, který má za cíl vybudovat nových 375 bytů v těsné blízkosti The Emirates Stadium.

Výstavba se zahájí v lednu příštího rokuv ulici Queensland Rd. Partnerem společnosti Barratt bude společnost L&Q. Realizace tohoto projektu je posledním bodem v plánu stěhování Arsenalu z Highbury na Emirates Stadium.

Investice, která má dosáhnout až 128 miliónů liber se bude skládat ze tří obytných věží s kancelářemi o rozloze 1.000 m2 v horních patrech.

„Domy budou situované doslova několik yardů od stadionu, takže lze očekávat, že se rozprodají mezi fanoušky The Gunners“, řekl  Alastair Baird, ředitel Barrattu.

„Je to poslední etapa našeho plánu stěhování na nový stadion, která měla tak významný vliv na čtvrť Islington.  2500 nových domovů a 2.500 nových pracovních míst bylo vytvořeno za posledních šest let. Jsem hrdý na to, že jsme zůstali v Islingtonu a že Arsenal pomohl přispět místní komunitě tímto způsobem“, řekl člen vedení klubu Arsenal FC Ken Friar.

 

Queensland Rd v roce 2008

 

Queensland Rd nyní, již ve výstavbě

 

/PropertyWeek, foto vlastní/