Van Marwijk: Robin se může vrátit dřív

 

Robin van Persie se může do sestavy Arsenalu vrátit již začátkem dubna. Holandský útočník by tak mohl pomoci The Gunners v bitvě o titul v Premier League.

 

Manager Wenger se obával, že zranění, které van Persie utrpěl v listopadovém reprezentačním zápase s Itálií ho může vyřadit ze hry až do konce sezóny. Reprezentační trenér Holandska Bert van Marwijk však informoval, že bývalý hráč Feyenoordu Rotterdam může být připravený už za 6 týdnů.

 

„V uplynulém týdnu jsem s Robinem mluvil přes telefon. Jeho zdravotní stav se zlepšuje a samotný hráč se cítí už mnohem lépe.“

 

„Robin má dobrou náladu, dokonce i v jeho hlase je slyšet, že se mu vrací síly. Van Persie si myslí, že jeho návrat na hřiště je reálný na začátku dubna. Já také věřím, že se mu podaří se tak rychle vyléčit po tak vážném zranění.“

 

„Je to pro holandskou reprezentaci velice důležitý hráč, proto je i pro mne důležité, aby byl v dobré fyzické kondici.“

 

Absence Robina van Persie byla v posledních měsících na výsledcích kanonýrů zřetelně vidět. Bez levonohého útočníka, který vstřelil v této sezóně 8 gólů v 15 zápasech, nejsou The Gunners tak střelecky úderní a na pozici středního útočníka z nutnosti často hrál Arshavin.

 

Jestli se holandský střelec stačí vrátit na poslední měsíc sezóny, tak bude moci týmu pomoci ve velice důležitých zápasech s Tottenham Hotspur a s Manchester City.

 

 

/IMScounting.com/