Van Persie dloubáku nelituje

Robin van Persie trvá na tom, že by udělal to samé, pokud by byl postaven před tu samou situaci a měl udržet svůj tým v evropské soutěži.

Talisman Arsenalu byl velmi blízko tomu, aby v úterý ve dvojzápase s AC Milán dokonal pozoruhodný obrat.

Holandský útočník byl jedním ze střelců prvního poločasu zápasu na Emirates, ve kterém si Arsenal zajistil vedení 3:0.

Zbývalo ještě čtyřicet pět minut a svěřenci Arsene Wengera potřebovali vstřelit ještě jednu branku, aby smazali čtyřgólový náskok AC Milán z prvního zápasu.

Vypadalo to, že by tento náskok mohl být smazán už v polovině druhého poločasu, když se míč dostal k Van Persiemu v naprosté blízkosti branky.

Holanďan se pokusil dloubnout míč přes brankáře AC Milán Christiana Abbiatiho, když ležel na zemi. Italský brankář ale najednou natáhnul ruku a pokus kapitána Arsenalu zlikvidoval.

Jeho zákrok se ukázal být rozhodující, když si Milán nakonec udržel vedení 4:3 v součtu obou zápasů a zajistil si tak postup do čtvrtfinále.

Na otázku, zda by udělal to samé, pokud by dostal druhou šanci dostat míč do branky, Van Persie řekl: “Myslím si, že ano. Viděl jsem to tak, že byl Abbiati docela blízko u mě, takže nebyla možnost, abych to poslal doprava nebo doleva podél něj.“

“Musel jsem zvolit dloubáček. Stále se musím ohlížet zpět, ale tak to prostě cítím a proto jsem to prostě dloubnul.“

Sice je velmi zklamaný, že Arsenalu o takový kousek unikla šance, aby se popral o evropský sen, ale tvrdí, že na sebe může být klub za svou snahu hrdý.

“Myslím si, že každý byl dnes večer velmi hrdý, fanoušci, hráči a všichni, kdo sledovali zápas, byli nadšeni, že jej mohli vidět. Každý si to užil.“

 

 

/Skysports.com/