Van Persie : Premier League má vše

 

Vysoce kvalitní zápasy, fantastičtí hráči, šokující rozhodnutí, otevřený boj o titul – Podle Robina van Persieho má Premier League všechno.

Holandský útočník sem rozhodně spadá, jelikož vstřelil deset gólů v devíti zápasech a podílel se na nejvíce vzrušujícím zápase této sezony, když Arsenal remizoval na St. James‘ Park 4:4.

Van Persie hraje již sedmým rokem Premier League, ale nikdy nehrál v tak vzrušující sezoně – a v tak zábavné na sledování.

„Pokud se na ligu podíváte obecně, myslím, že týmy, které jsme před lety porazili, když jsme měli hráče, jako byl Bergkamp a Henry – zápas, když jsme porazili doma Middlesbrough 7:0, se už víckrát nestal, protože se od té doby každý zlepšil“, řekl Van Persie a dále pokračuje,

„Mnoho týmů je bohatých a mohou si dovolit drahé přestupy a to Premier League zlepšuje. Viděli jsme jak Wolves porazili Manchester United, to mluví za vše. Například Everton – přijeli na Emirates a byly chvíle, kdy byli lepší než my. Podíváte-li se objektivně, je to dobrá věc, protože nás to drží ve střehu“.

„Hra není vůbec snadná a tak to má být. Lidem, kteří platí za fotbal, se dostává to pravé, co chtějí v každém zápase vidět. Také se o to snažíme i my. Pokud bychom to nedělali, byli bychom potrestáni – Mohli jsme to vidět na zápase s Newcastlem. Nikdy se nevzdáváš za stavu 4:0, ale jakmile v zápase zvolníš tempo nebo se některé věci změní v tvůj neprospěch, jako je například červená karta pro tvůj tým, může to způsobit velké potíže a v tom je hra zajímavá“.

„Podle mého názoru Premier League dává fotbalovým fanouškům naprosto vše – na co si jen vzpomenete se děje právě tady. Cokoliv tě může překvapit – změna hry, zápasy jsou ve vysoké kvalitě, jsou zde fantastičtí hráči, góly, vypětí, prostě všechno“.

„Na této lize mám rád její stálou otevřenost – každý cítí, že může vyhrát. Pro fanoušky je to dobré. Každý zápas přináší velké příležitosti a ty cítíš jejich význam“.

 

/arsenal.com/