Van persie promluvil o odchodu z klubu. Nabídku smlouvy nedostal

Řadu fanoušků si svým přesunem do Manchester United znepřátelil. Všemu předcházelo jednání s nejvyššími činiteli Arsenalu. V nedávném povídání pro GiveMeSport se Robin Van Persie k tehdejším krokům vyjádřil otevřeně.

Psal se 15. srpen 2012 a nizozemský kanonýr se definitivně stal terčem útoků číslo jedna. Ten den totiž podepsal u rivala v Manchesteru United.

Jaké to ale bylo než zamířil z klubu?

„Před našim rozhodujícím pohovorem jsme s Arsénem Wengrem debatovali ohledně naší filozofie. Vztahovalo se to k tomu, jak klub posunout dopředu,“ rozpovídal se někdejší výborný útočník, který podle vlastních slov převážně jednal s Ivanem Gazidisem.

„V danou chvíli jsem musel sledovat, co je pro mě nejlepší. Když se zpětně podívám na otevřený dopis, tak jsem ho neměl psát. Po tak dlouhé době v Arsenalu je totiž nemožné o takové citlivé a těžké záležitosti napsat moji pravdu na dvě stránky dopisu,“ pokračoval Van Persie.

Onu zpověď pozdější hráč Fenerbache napsal pět týdnů před svým definitivním odchodem. Mimo jiné v něm stálo, že u Gunners svoji smlouvu neprodlouží.

„Sepsal jsem ho kvůli chování Ivana. Byl jsem znepokojený. Na také krátkém úseku však, abych se dostal do úplných podrobností,“ popisuje o osm let později.

„Arsenal mi ve skutečnosti novou smlouvu nenabídl. Měl jsem si zajisté počínat mnohem lépe. Můžu však přísahat na své děti, že pokud někdo přijde a prokáže, že mi Arsenal poskytl nový kontrakt, tak mu dám milion,“ tvrdí 37letý bývalý profesionál.

Robin Van Persie přiznal, že mezi ním a klubem probíhala řada jednání, přičemž obě strany měly na celou záležitost odlišný pohled.

„Sepsal jsedm bodů, o kterých jsem si myslel, že se Arsenal mohl zlepšit. Podle mého názoru se mělo začít jednat okamžitě, aby soupeřil s nejlepšími týmy světa,“ přiblížil.

O jaké záležitosti se jednalo však nechtěl uvést.

„Nezáleží tak na tom, o co šlo, ale že Ivan nepřistoupil na jediný krok. Suma sumárum Arsenal mi nenabídl nový kontrakt, nesouhlasil s mým pohledem na situaci, které jsem chtěl pomoci, aby se posunul dopředu,“ vzpomíná s ohledem času.

Jak však tvrdí, vše už hodil za hlavu.

„Jsem s tím v pohodě. Takový je život, kluby dělají určitá rozhodnutí, stejně jako hráči. Nakonec jsem velmi šťastný, jak to dopadlo, s Manchesterem United jsem vyhrál ligu,“ těší současného asistenta trenéra Feyenordu Rotterdam.

„Nejsem zahořklý ani proti Ivanovi. Osm let jsem strávil pod Arsénem, v mé kariéře sehrál klíčovou roli. Bez jeho vlivu bych nebyl takovým hráčem,“ dodal.