Van Persie – Rosický je ohromně důležitý

 

Robin van Persie pěl na svého spoluhráče Tomáše Rosického jen samou chválu před včerejším zápasem s AC Milan a doufá, že se český filuta oklepe z předchozích nezdarů a vybojuje si své místo v sestavě Gunners.

Český záložník vsítil svůj první letošní gól ve vítězném derby proti 5spu2 a Van Perise dodává, že i když Rosického výkon se často neobjeví v novinových titulcích, tak hráči kolem něj jeho přínos velmi oceňují.

„Málokdy skóruje, ale jeho gól proti 5pur2 byl velmi důležitý,“ připomněl kapitán ve včerejším předzápasovém programu. „Rozběhl se a skvěle zakončil.“

„Tomáš je ohromně důležitý člen našeho týmu, v letošní sezoně hraje opravdu dobře a můžete vidět, že je stále silnější a silnější.“

Rosického schopnost být na míči a s hlavou nahoře hledat vhodnou přihrávku je srovnatelná jen s několika hráči na vrcholové úrovni a Van Persie věří, že jeho vychytralost nemůže být naučená.

„Prostě miluju hraní s ním, protože velmi rychle uvažuje, způsob, kterým hledá možnost přihrávky, je velice chytrý a on je navíc pak schopný tyto přihrávky provést,“ řekl.

„Prostě mu to fotbalově myslí, a to je něco, co vás během vaší kariéry nikdo nenauči. Buď to máte, nebo ne.“

/arsenal.com/