Tajemství úspěchu Van Persieho

 

 

Robin Van Persie prozrazuje klíčové faktory, které mají zásadní vliv na jeho neuvěřitelnou střeleckou formu.

Prvním faktorem je samozřejmě jeho zdraví, které ho už velmi dlouhou dobu nijak zásadně nelimitovalo. Druhým je jeho odvaha zkoušet nové věci v zakončení.

Persie svým 34. letošním gólem vyrovnal klubový rekord jeho bývalého spoluhráče, hvězdy světového formátu a ikony kanonýrů, Thierry Henryho.

„Je to pro mě velká čest, jelikož Thierry Henry je nejspíše ten nejlepší fotbalista, kterého Arsenal kdy měl.“

„Nesoustředil jsem se na vyrovnání rekordu, ale když už se to povedlo, jsem za to samozřejmě velmi rád.“

Kaptián si však cení zejména svého dlouhého úseku bez zranění. Nezmeškal ani jeden zápas Premier League a většinou odehrál celých 90 minut.

„Když jste takhle dlouho v tempu, nejste omezován strachem ze zranění a v zakončení si pak mnohem více troufáte. Umění se rozhodnout, zda brankáře přehodíte, obstřelíte a nebo prostě prostřelíte, z vás dělá mnohem nebezpečnějšího útočníka.“

„Když se pozorně podíváte na můj současný styl hry, všimnete si, že často v zakončení riskuji. Vím totiž, že mám za sebou skvělý tým, který mi v zápase připraví další šanci. Nedostanu jednu nebo dvě šance za zápas, ale běžně tak tři, čtyři a víc. Proto si to můžu dovolit.“ odkryl své tajemství úspěchu vedoucí střelec Premier League.

 

 

/arsenal.com/